Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Komunitní web ledviny.cz v novém

Ing. Lucie Kocourková

9. Březen 2011

Informace, diskuse, poradna a zejména sdílení zkušeností mezi návštěvníky, to vše v novém a přátelštějším on-line prostředí pro lidi, kteří se chtějí starat o své ledviny.

Až deset procent populace trpí onemocněním ledvin. A neví o tom.

Ledviny.cz informují o problematice ledvin, příčinách jejich onemocnění, průvodních komplikacích
a způsobech léčby. Neslouží však jen pacientům, jejich rodinám a přátelům, ale nabízí také spoustu rad z oblasti prevence. Novou podobu dostaly ledviny.cz těsně před Světovým dnem ledvin, který letos připadá na 10. března.

„Málokdo z neodborné veřejnosti ví, že nějakým typem onemocnění ledvin trpí až deset procent populace. Největší riziko hrozí lidem, kteří mají zvýšený krevní tlak, cukrovku nebo se potýkají s obezitou, v ohrožení jsou také kuřáci a lidé nad padesát let. Navíc je chronické onemocnění zrádné v tom, že dotyčnou osobu ledviny nebolí a o problému bez vyšetření nemá ani potuchy,“ říká zakladatel komunitního webu ledviny.cz a vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum Roman Kantor.

Významná část obsahu webu je věnována odbornému poradenství lékařů pacientům, kteří trpí nějakým onemocněním ledvin nebo mají ledvinu transplantovanou. Pacienti na dialýze, jejich rodinní příslušníci, lékaři i další odborníci si na webu ledviny.cz nahrávají své profily a sdílejí s ostatními své zkušenosti.
Na stránkách je také k dispozici interaktivní mapka s přehledem dialyzačních center po celé České republice.

Ledviny.cz jsou dlouhodobě navštěvovány 200 čtenáři denně a zájem o ně pozvolna roste. „Věříme, že dialyzovaní pacienti a další návštěvníci ocení nový vzhled i nové služby a informace, které zde najdou. Zároveň očekáváme i jejich nápady a podněty, které nám pomůžou stránky ještě vylepšovat,“ dodává Roman Kantor.

Zapojte se do poradny a diskusí na komunitním webu ledviny.cz

V současné době je v poradně k dispozici pět lékařů, zdravotní sestra, pacient, který prodělal již pět transplantací a právník specializující se na právo v oblasti zdravotnictví.

 • MUDr. Roman Kantor, vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum, Třinec
 • MUDr. Mojmír Lanžhotský, vedoucí lékař dialyzačního střediska, Nemocnice Vsetín
 • MUDr. Petr Buček, vedoucí lékař hemodialyzačního střediska, Nefrologická ambulance Nemocnice ve Frýdku-Místku
 • MUDr. Zuzana Bitterová, primářka nefrologicko-dialyzačního oddělení, Masarykova nemocnice
  Ústí nad Labem
 • MUDr. Martin Winkler, vedoucí lékař jednotky intenzivní péče, vedoucí lékař hemodial. střediska, Nemocnice Jihlava
 • Mgr. Eva Mrázková, vedoucí sestra hemodializačního oddělení, Městská nemocnice Ostrava
 • Ing. Tomáš Dřevíkovský, pacient od roku 1979 (10 let hemodialýzy, 5 orgánových transplantací
  v IKEM)

Návštěvníci webu ledviny.cz zde mohou diskutovat i právní problematiku, a to
s Mgr. Petrem Doubravou, B. Braun Medical.

Máte zájem se do poradny také zapojit? Stačí se registrovat zde www.ledviny.cz/komunita nebo napsat na adresu ledviny.cz@gmail.com .

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník