Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Katka a její handbikerské plány v roce 2021

22. Únor 2021

Katka a její handbikerské plány v roce 2021

„Jsem věčná optimistka. Kdybych nebyla, nepsala bych zde o nějakých plánech. Sedím pětkrát týdně v handbiku, a pokud ze sebe mám při tréninku vydat maximum, musí to mít nějaký smysl,“ říká handbikerka a ambasadorka projektu B. Braun pro život Kateřina Antošová.  

Není jediná, kdo to má podobně. Stejně jako Katka usedají do sedel tisíce cyklistů a handbikerů po celém světě. Těší se na jaro. Na jarní soustředění v teplých krajích a na závody. Závodní sezona Katce začíná poslední dubnový den v Belgii, a to nejdelším závodem, který byl v posledních letech organizován. Trasa Bruggy – Oudenaarde měří 91 kilometrů. Tuto vzdálenost sice v rámci tréninků ujela Katka již několikrát, ale nikdy ne závodním tempem. „A bojím se, že toto tempo bude hodně přes 30 km/h. Jsme na tom ale všechny stejně a mám takové tušení, že to bude hodně taktický závod. V Belgii pak zůstanu i do následujícího víkendu, kdy se na již tradiční trase podél moře v Ostende koná závod světového poháru,“ těší se Katka. 

Posléze má tři dny na přesun do Itálie, kdy též musí absolvovat testy na koronavirus. Závodníci s negativním testem postoupí do druhého kola světového poháru. Třetí kolo následně v létě proběhne v Kanadě. Všechny letošní síly však Katka zaměřuje na dny po 24. srpnu, kdy budou v Tokiu zahájeny paralympijské hry. „Na ty mám symbolickou vstupenku vybojovanou v předešlých třech letech,“ dodává Katka. 

Zda bude Katka stát na startovní čáře na okruhu Fuji dne 1. září, lze říci s asi stejnou mírou jistoty, jako že v tento den vyrazí čeští školáci do školy. Asi ano, ale kdoví, co ještě vstoupí do hry. Aby mohla v následujících dnech a měsících v klidu trénovat, žádnou nejistotu si tedy raději nepřipouští a točí klikami, co to jde. Bez „kliky“ neboli štěstí to letos nepůjde… 
 

redakce Dialogu
Dosud nehlasováno