Přejít k hlavnímu obsahu

Karvinští zdravotníci ocenili kvality Dialogu IQ v praxi

redakce Braunovin

15. Březen 2021

Na začátku roku proběhla v Nemocnici s poliklinikou Karviná Ráj instalace dvou nových dialyzačních monitorů Dialog IQ, které zajišťují ošetření pacientů s chronickým onemocněním ledvin. Následovalo odborné zaškolení a prakticky okamžitě po něm zdravotníci začali přístroje používat v plném provozu. A byli velmi spokojení.

V karvinské nemocnici v minulosti pracovali s předchozí generací současné novinky přístroje Dialog+, a proto pro ně byl aplikační trénink o něco jednodušší. „Některé principy obsluhy zůstávají stejné, přesto zdejší personál zvládl školení a následné převedení nově nabytých znalostí do praxe neobyčejně rychle,“ okomentoval průběh zaučení zdravotníků aplikační specialista B. Braun Avitum Lukáš Hilovský. Nejprve přístroj představil teoreticky a seznámil zdravotní sestry a lékaře s jeho funkcionalitami, pak přešli k praktické ukázce a reálnému napojení pacienta.

Rychlé setování Dialogu IQ šetří zdravotním sestrám čas

Už po prvním dni stráveném s aplikačním specialistou zdravotníci začali monitor Dialog IQ používat zcela samostatně, aniž by potřebovali další osobní nebo telefonickou konzultaci. Sestry si chválily zejména jednoduchost a rychlost přípravy přístroje před napojením pacienta. Z dlouhodobého pohledu Dialog IQ šetří čas, který mohou využít na jiné činnosti. „Ráda bych do budoucna vyměnila všechny starší dialyzační monitory za Dialog IQ,“ vyjádřila se staniční sestra Bc. Šárka Damková.

Dialog IQ přináší vyšší kvalitu a individualizaci léčby

MUDr. Janusz Kubatko, vedoucí lékař hemodialýzy, který se také školení osobně zúčastnil, na prvním místě pozitivně hodnotil funkci BioLogic Fusion, která pomáhá stabilizovat kardiovaskulární systém pacienta a snižuje riziko výskytu hypotenzních epizod. „Vyzkoušeli jsme tuto funkci u velmi nestabilního pacienta a korekce rychlosti ultrafiltrace měla na krevní tlak pacienta vynikající odezvu,“ okomentoval použití BioLogic Fusion MUDr. Kubatko.
Za velice užitečné MUDr. Kubatko také označil možnost měření relativního objemu krve (RBV) u pacienta a úpravu objemu ultrafiltrace (UF). Další výhodou Dialogu IQ je unikátní systém Adimea, který zaznamenává výrazně více informací, než tomu bylo zvykem u starších dialyzačních přístrojů. Vedle hodnot clearence monitoruje také křivky eKt/V, spKt/V, URR a UV-absorbance a zvyšuje tak kvalitu léčebného procesu a umožňuje individuální nastavení péče pro konkrétního pacienta.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník