Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Jednorázové sterilizační obaly STERIS

Ing. Jiří Hammer

12. Říjen 2009

V oblasti sterilizačních obalů patří firma B. Braun k nejvýznamnějším výrobcům v Evropě, a to díky filtrovému kontejnerovému systému Aesculap. Každoročně se u nás věnuje nemalé úsilí do zdokonalení tvarů, vývoje nových materiálů, zvýšení bezpečnosti a životnosti tohoto jedinečného kontejnerového systému. Díky velkým investicím do tohoto vývoje jsme vám každoročně schopni představit několik novinek z našeho kontejnerového systému Aesculap.

Kontejnery Aesculap pro světlovodné příslušenstvíKontejnery Aesculap pro světlovodné příslušenství

Kontejnerové systémy obecně mají své hlavní poslání při sterilizaci převážně obrátkových instrumentárií. Díky kontejnerizaci těchto instrumentárií dokážeme významně snížit nákladovost sterilizačního procesu a významně zvýšit bezpečnost pacienta. Pokud se však na celý proces sterilizace podíváme trochu detailněji, zjistíme, že z ekonomického hlediska není vždy výhodné všechny nástroje balit do kontejnerů. Jde především o nástroje mimo instrumentační síta, speciální instrumentační síta
a zdravotní pomůcky s délkou větší než 600 mm.

Od letošního roku jsme se rozhodli rozšířit své portfolio sterilizačních obalů o nové výrobky, a to jednorázové sterilizační obaly americké firmy STERIS. Tyto obaly si díky svým mimořádným technickým vlastnostem začínají pomalu razit cestu českým a slovenským trhem.

K naší základní nabídce patří především sáčky ploché, sáčky se záhybem, ploché role, role se záhybem, sáčky samolepicí, netkané textilie v několika gramážích a absorpční papír. Tyto materiály jsou opatřeny přímo na obalu indikačními testy firmy Browne a jsou použitelné pro parní,
EO a formaldehydovou sterilizaci. Pro plazmovou sterilizaci nabízíme Tyvek sáčky a Tyvek role. Rozměrovou řadu a další důležité informace lze získat z našeho nabídkového katalogu nebo od našich obchodních zástupců. Katalog si lze stáhnout na webové stránce www.bbraun.cz, oddíl produkty, Aesculap, Sterilizační jednorázové obaly (PDF soubor).

Sterilizační sáčky

Sterilizační sáčky STERIS jsou vyrobeny z pětivrstvé fólie. První vnější vrstva je vyrobena z polyesteru (PET) a plní funkci vysoké teplotní odolnosti celého sáčku. Druhá adhezivní vrstva (TIE) plní funkci vysoké přilnavosti na další tři přiléhající vrstvy vyrobené z polypropylenu (PE). První polypropylenová vrstva velikosti 20 μm zaručuje zdokonalené vlastnosti při svařování a otvírání obalů. Prostřední polypropylenová vrstva velikosti 15 μm zajišťuje mechanické vlastnosti sáčku, a to především pevnost
v tahu až 100 N/15 mm a odolnost proti protržení s mezí pevnosti 320 kPa. Spodní polypropylenová vrstva velikosti 33 μm zabezpečuje dokonalou svařitelnost a pevnost spoje. Sáček je ze spodní strany opatřen medicinálním papírem s gramáží 60g/m2. Výrobky STERIS díky svým mechanickým vlastnostem patří ve své třídě k nejpevnějším materiálům na našem trhu.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník