Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ortopedie: Článek

Inovace úspěšné totální náhrady kyčelního kloubu

Bc. Kristýna Musilová Daňhelová

20. leden 2015

Kloubní implantáty

Každou firmu, B. Braun nevyjímaje, potěší, může-li svým zákazníkům nabídnout inovaci úspěšného výrobku, v tomto případě systém totální náhrady kyčelního kloubu Excia T®. Nový systém je výsledkem snahy o zdokonalení svých produktů za využití zkušeností předních odborníků a nejnovějších vědeckých poznatků.

Jedním ze specialistů, kteří se na vývoji podíleli, je profesor Peter Aldinger, který mimo jiné v minulosti spolupracoval i na vývoji dříku endoprotézy Taperloc.

Nejdůležitější vlastnosti systému Excia® T

Dřík je dvojitě zkosený (AP 3° a ML 6°), což zajišťuje vysokou primární stabilitu. Distálně zúžený krček umožňuje zvětšený rozsah pohybu. Délka dříku je navržena tak, aby umožnila použití i v případě užších femorálních kanálů a je mimořádně výhodná i při implantaci z předního přístupu. Distálně zúžený dřík s oválnou geometrií ramene umožňuje zvýšenou ochranu trochanteru.

Charakteristika necementované verze systému Excia® T

V necementované verzi endoprotézy je tělo dříku vyrobeno z titanové slitiny ISOTAN®. Vysokou kostní integraci v její proximální části zaručuje mikroporézní titanový nástřik Plasmapore®, který je svou vrstvou 0,35 mm a mikroporezitou až 40 % nositelem primární stability.

Necementovaná verze Excia® T je k dispozici ve velikostech 8–20 s odstupem 1 mm. K dosažení optimální rekonstrukce offsetu je vyráběna ve dvou provedeních: standard offset s CCD úhlem 135° a high offset +6 mm s CCD úhlem 128°.

Charakteristika cementované verze systému Excia® T

Dřík cementované verze je vyroben z kobalt-chromové slitiny ISODUR®.

Cementovaná verze Excia T® je dostupná ve velikostech 10–20 a stejně jako necementovaná verze v provedení standard a high offset.

K implantaci necementované i cementované verze endoprotézy se používá stejné instrumentárium.

Věříme, že inovovaný systém Excia® T bude volbou pro lékaře upřednostňující moderní trendy v ortopedii a zároveň vyžadující vysokou kvalitu ověřenou tradicí divize Aesculap firmy B. Braun.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník