Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Inovace úspěšné totální náhrady kyčelního kloubu

20. Leden 2015

Inovace úspěšné totální náhrady kyčelního kloubu

Každou firmu, B. Braun nevyjímaje, potěší, může-li svým zákazníkům nabídnout inovaci úspěšného výrobku, v tomto případě systém totální náhrady kyčelního kloubu Excia T®. Nový systém je výsledkem snahy o zdokonalení svých produktů za využití zkušeností předních odborníků a nejnovějších vědeckých poznatků.

Jedním ze specialistů, kteří se na vývoji podíleli, je profesor Peter Aldinger, který mimo jiné v minulosti spolupracoval i na vývoji dříku endoprotézy Taperloc.

 

Nejdůležitější vlastnosti systému Excia® T

Dřík je dvojitě zkosený (AP 3° a ML 6°), což zajišťuje vysokou primární stabilitu. Distálně zúžený krček umožňuje zvětšený rozsah pohybu. Délka dříku je navržena tak, aby umožnila použití i v případě užších femorálních kanálů a je mimořádně výhodná i při implantaci z předního přístupu. Distálně zúžený dřík s oválnou geometrií ramene umožňuje zvýšenou ochranu trochanteru.

 

Charakteristika necementované verze systému Excia® T

V necementované verzi endoprotézy je tělo dříku vyrobeno z titanové slitiny ISOTAN®. Vysokou kostní integraci v její proximální části zaručuje mikroporézní titanový nástřik Plasmapore®, který je svou vrstvou 0,35 mm a mikroporezitou až 40 % nositelem primární stability.

 

Necementovaná verze Excia® T je k dispozici ve velikostech 8–20 s odstupem 1 mm.  K dosažení optimální rekonstrukce offsetu je vyráběna ve dvou provedeních: standard offset s CCD úhlem 135° a  high offset +6 mm s CCD úhlem 128°.

 

Charakteristika cementované verze systému Excia® T

Dřík cementované verze je vyroben z kobalt-chromové slitiny ISODUR®.

Cementovaná verze Excia T® je dostupná ve velikostech 10–20 a stejně jako necementovaná verze v provedení standard a high offset.

K implantaci necementované i cementované verze endoprotézy se používá stejné instrumentárium.

 

Věříme, že inovovaný systém Excia® T bude volbou pro lékaře upřednostňující moderní trendy v ortopedii a zároveň vyžadující vysokou kvalitu ověřenou tradicí divize Aesculap firmy B. Braun.

Bc. Kristýna Musilová Daňhelová
divize Aesculap - ortopedie
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Hydrolift představuje novou generaci implantátů: je opatřen hydraulikou a koncové destičky jsou volně pohyblivé a v implantátovém lóži samoadaptabilní až do finálního utažení fixačních šroubů.

04.01.2010
Spondylochirurgie

Dosahovat při operacích kloubních náhrad těch nejlepších výsledků je hlavním cílem navigačního systému OrthoPilot® Elite. Spojení multifunkčního nástroje, vylepšeného kamerového systému a přehledného displeje dává chirurgům možnost pracovat s absolutní přesností. Jako bonus pak systém přehledně zdokumentuje nejdůležitější informace, které umožní důkladnou analýzu každé operace.

03.11.2020
Ortopedie

Nová řada jednoho z nejúspěšnějších produktů z portfolia společnosti B. Braun s sebou nese mnoho inovací a posouvá úroveň kvality o generaci napřed.

24.05.2017
Aesculap Akademie