Inkospor byl partnerem letošního terénního triatlonu Xterra

Martin Vlček

7. srpen 2018

O víkendu 14.−15. července byl Inkospor partnerem kultovního terénního triatlonu Xterra, který se konal v Prachaticích.

Závod byl zařazen do světového i evropského poháru a zároveň fungoval jako kvalifikace na mistrovství světa na havajském Maui. Hlavní závod spočívá v plavání na 1,5 km v Křišťanovickém rybníce, který je nejvýše položeným rybníkem v České republice, poté cyklisté vyrážejí na 32km trasu na horském kole šumavskou přírodou a následuje běh na 10 km vedoucí dvěma okruhy ukončený na historickém prachatickém náměstí před starou radnicí. Za návrat Xterry do České republiky a zároveň za úžasnou organizaci celé akce si zaslouží speciální poděkování ředitel závodu Michal Piloušek.

Ti nejrychlejší uplavali 1,5 km za méně než 18 minut

32 km na horském kole znamená v podání těch nejlepších méně než 1 h 20 min

O náročnosti běžecké trati svědčí i nejrychlejší běžecký čas 42 min. „Můj obdiv patří každému, komu se závod podařil dokončit,“ říká produktový specialista Inkospor Martin Vlček

Gely Inkospor měly úspěch – i Ania Tomica z Polska ví, že díky vhodnému balení je možné je uschovat kdekoliv, a nosí je přímo na srdci

Iontové nápoje byly v cyklistické části připraveny v cyklistických lahvích vyrobených výhradně pro Xterra

V kategorii žen se stala absolutní vítězkou Helena Karásková s časem 2 h 50 min., na druhém místě se umístila Carina Wasleová z Rakouska a třetí místo obsadila Lizzie Orchardová z Nového Zélandu

Absolutní vítězství si připsal Ruzafa Ruben (ESP) s časem 2 h 22 min., druhý byl Weiss Bradley (JAR), který doběhl tři minuty za vítězem a třetí Lukáš Kočař se čtyřminutovou ztrátou