Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Histoacryl - roky osvědčené lepidlo na tkáně

Hana Klikarová

13. únor 2014

Rychle účinkující tkáňové lepidlo, léta používané na operačních sálech a ambulancích po celém světě coby vynikající prostředek pro uzavírání kožních ran a standardně i při ošetřování varixů jícnu a fundu žaludku.

Lepidlo je nyní možné použít v nových indikacích

Histoacryl umožňuje fixovat také materiály určené ke zpevnění měkkých tkání.

Otevřená či laparoskopická plastika kýly s použitím síťky patří mezi nejběžnější chirurgické techniky, které se používají ve všeobecné chirurgii. Představuje efektivní, vysoce reprodukovatelnou metodu, která bývá spojena s nízkou recidivou a morbiditou.

Příznivý účinek pro pacienta však může být ohrožen pooperačními komplikacemi, jako jsou neuralgie, podráždění nebo chronická bolest. Jeví se, že kritickým faktorem pro prevenci takovýchto komplikací je volba metody fixace síťky. Tradiční traumatické metody fixace, které zahrnují šití nebo svorkování, mohou vyvolat lokální kompresi, strangulaci nebo poškození svalových vláken a nervů.

Histroacryl Set, Histoacryl Pro-Set OXF

Nový Histoacryl Set (dvě ampule tkáňového lepidla a aplikátor pro laparoskopické řešení) nebo Histoacryl Pro‑Set OXF (dvě ampule tkáňového lepidla a aplikátor pro otevřené řešení) poskytují naprosto netraumatický, rychlý a pevný způsob fixace síťky, což pomáhá zabránit komplikacím a zlepšuje výsledek operace.

Modrá barva lepidla Histoacryl usnadňuje vizuální kontrolu zvolených fixačních bodů a speciálně vyvinuté aplikátory ulehčují nanesení lepidla po kapkách v rozestupu zhruba 2 cm, a to i v obtížně přístupných oblastech.

Balení obsahuje druhou sadu s kanylou a lepidlem, aby byla zajištěna funkčnost při dlouhém či bilaterálním zákroku, což rovněž umožňuje provést uzávěr fascií a kůže.

V případě zájmu o bližší informace k novinkám týkajícím se lepidla Histoacryl prosím kontaktujte regionální obchodní zástupce divize Aesculap - Closure Technologies.

Histoacryl® Pro-Set OFX

1. Zahnutá špička
Přizpůsobená anatomii třísel

2. Průhledná kanyla
Usnadňuje přístup do obtížně dosažených oblastí, poskytuje vizuální kontrolu.

3. Křidélka
Pro bezproblémovou a spolehlivou aplikaci lepidla.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník