Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Histoacryl - roky osvědčené lepidlo na tkáně

13. Únor 2014

Histoacryl - roky osvědčené lepidlo na tkáně

Rychle účinkující tkáňové lepidlo, léta používané na operačních sálech a ambulancích po celém světě coby vynikající prostředek pro uzavírání kožních ran a standardně i při ošetřování varixů jícnu a fundu žaludku.

 

Lepidlo je nyní možné použít v nových indikacích

Histoacryl umožňuje fixovat také materiály určené ke zpevnění měkkých tkání.

Otevřená či laparoskopická plastika kýly s použitím síťky patří mezi nejběžnější chirurgické techniky, které se používají ve všeobecné chirurgii. Představuje efektivní, vysoce reprodukovatelnou metodu, která bývá spojena s nízkou recidivou a morbiditou.

Příznivý účinek pro pacienta však může být ohrožen pooperačními komplikacemi, jako jsou neuralgie, podráždění nebo chronická bolest. Jeví se, že kritickým faktorem pro prevenci takovýchto komplikací je volba metody fixace síťky. Tradiční traumatické metody fixace, které zahrnují šití nebo svorkování, mohou vyvolat lokální kompresi, strangulaci nebo poškození svalových vláken a nervů.

 

 

 

Histroacryl Set, Histoacryl Pro-Set OXF

Nový Histoacryl Set (dvě ampule tkáňového lepidla a aplikátor pro laparoskopické řešení) nebo Histoacryl Pro‑Set OXF (dvě ampule tkáňového lepidla a aplikátor pro otevřené řešení) poskytují naprosto netraumatický, rychlý a pevný způsob fixace síťky, což pomáhá zabránit komplikacím a zlepšuje výsledek operace.

Modrá barva lepidla Histoacryl usnadňuje vizuální kontrolu zvolených fixačních bodů a speciálně vyvinuté aplikátory ulehčují nanesení lepidla po kapkách v rozestupu zhruba 2   cm, a to i v obtížně přístupných oblastech.

Balení obsahuje druhou sadu s kanylou a lepidlem, aby byla zajištěna funkčnost při dlouhém či bilaterálním zákroku, což rovněž umožňuje provést uzávěr fascií a kůže.

V případě zájmu o bližší informace k novinkám týkajícím se lepidla Histoacryl prosím kontaktujte regionální obchodní zástupce divize Aesculap - Closure Technologies.

 

Histoacryl® Pro-Set OFX

1. Zahnutá špička
Přizpůsobená anatomii třísel

2. Průhledná kanyla
Usnadňuje přístup do obtížně dosažených oblastí, poskytuje vizuální kontrolu.

3. Křidélka
Pro bezproblémovou a spolehlivou aplikaci lepidla. 

 

Hana Klikarová
divize Aesculap
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Z odborných studií je prokázáno, že výskyt SSI tvoří 38%1 všech infekcí v nemocničním prostředí a rozvine se až u 5 % podstupujících chirurgický zákrok.2 Tvoří tak jeden z nejvýznamnějších podílů infekcí spojených se zdravotní péčí (HCAI).3

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. Tento chirurgický obor občas nebývá mezi zdravotníky populární, protože nepřináší rychlé a extrémně okázalé výsledky. Jedná se o zaměření, které vyžaduje mnoho trpělivosti a důslednosti nejen ze strany pacienta, ale zejména ze strany zdravotnického personálu.

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory