Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Fakultní nemocnice v Hradci Králové má jako první v ČR multioborové vzdělávací centrum Aesculap Akademie

16. Říjen 2008

Fakultní nemocnice v Hradci Králové má jako první v ČR multioborové vzdělávací centrum Aesculap Akademie

Hradec Králové, 16. října 2008 - Ještě do včerejška museli lékaři kvůli praktickým odborným kurzům Aesculap Akademie jezdit do zahraničí. Ale ode dneška už budou jejich kroky směřovat do Hradce Králové, kde ve Fakultní nemocnici proběhlo slavnostní otevření nového vzdělávacího centra Aesculap Akademie společnosti B. Braun Medical.

Vzdělávací centrum bude využívat pro praktickou výuku jak královéhradecká nemocnice, tak Aesculap Akademie. Ta zde bude organizovat kurzy celoživotního vzdělávání lékařů, sester a dalšího ošetřovatel-ského personálu nejen z královéhradeckého kraje, ale z celé České republiky i zahraničí. Vzdělávací centrum bude také sloužit k výchově budoucích lékařů, studentů Lékařské fakulty UK v Hradci Králové a zároveň k předatestační přípravě mladých lékařů.

Páteří a míchou vzdělávacího centra jsou nově zrekonstruované prostory s kapacitou 25 míst, které budou sloužit zejména k praktické výuce. Tato „suchá laboratoř“ je vybavena unikátními zdravotnickými trenažéry, jako je např. fantom lidského hrudníku a břicha. Zde budou mít mladí lékaři možnost získat praktické zkušenosti a dovednosti v ovládání laparoskopických instrumentů a technik. Pro tyto účely se nejčastěji využívají vepřové orgány umístěné uvnitř fantomu, které jsou svou stavbou nejpodobnější lidským. „Právě tento způsob výchovy a výuky vnáší zcela nový pohled do kvalitní přípravy zdravotníků na samotnou práci s pacientem. Kupříkladu chirurg, než poprvé provede laparoskopickou operaci žlučníku u pacienta, musí tuto operaci nejprve zvládnout na trenažéru, což zcela jistě ocení zejména naši pacienti,“ vysvětluje význam vzdělávacího centra přednosta chirurgické kliniky doc. MUDr. Alexander Ferko, CSc. Pro zdravotní sestry jsou připraveny kurzy dezinfekce a hygieny, péče o chirurgické nástroje, péče o rány či periferní žilní kanylace.

PharmDr. Jiří Lukeš, ředitel společnosti B. Braun, pod kterou Aesculap Akademie spadá, k otevření střediska říká: „Toto vzdělávací centrum je významným milníkem v procesu celoživotního vzdělávání českých lékařů a zdravotnických pracovníků. Jsem rád, že jsme mohli být první, kdo v České republice podobné výukové centrum vybudoval. Ročně si zde zvýší svou kvalifikaci a odborné znalosti stovky zdravotníků.“

„Aesculap Akademii jsme si vybrali na základě jejích prokazatelných a dlouhodobých mezinárodních zkušeností a úspěchů na poli vzdělávání zdravotnického personálu,“ dodává doc. MUDr. Alexander Ferko, CSc.


O Aesculap Akademii:

Aesculap akademie již od svého vzniku v roce 1995 dbá na vzdělávání lékařů, sester a dalšího pomocného zdravotnického personálu po celém světě a napomáhá globální mezioborové komunikaci ve zdravotnictví. Vzdělávací centrum v Hradci Králové je vůbec prvním takovým centrem v České republice s unikátní multioborovou náplní praktických kurzů. V současné době působí Aesculap Akademie v 30 zemích světa na všech kontinentech. Jejich síť a kontakty na nejlepší odborná pracoviště po celém světě jí dovo

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka: Cellistypt® N-W. Nejnovější zpevněná fibrilární forma Cellistypt® N-W byla designována tak, aby vyhověla speciálním potřebám laparoskopické chirurgie.

05.05.2021
Aktuality z B. Braun

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost
Lucie Stejskalová je šťastně vdaná, má dvě krásné dcery a pracuje v cateringové společnosti jako kuchařka. Od malička sportovala a láska k pohybu jí zůstala. Dnes je Lucii čtyřicet let, běhá Spartan Race a má za sebou několik triatlonových závodů. Přestože je ve výborné fyzické kondici, postihla ji stresová inkontinence. Řešení našla až v pomůcce Diveen®.
10.03.2021
B. Braun pro život