Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Fakultní nemocnice v Hradci Králové má jako první v ČR multioborové vzdělávací centrum Aesculap Akademie

16. Říjen 2008

Fakultní nemocnice v Hradci Králové má jako první v ČR multioborové vzdělávací centrum Aesculap Akademie

Hradec Králové, 16. října 2008 - Ještě do včerejška museli lékaři kvůli praktickým odborným kurzům Aesculap Akademie jezdit do zahraničí. Ale ode dneška už budou jejich kroky směřovat do Hradce Králové, kde ve Fakultní nemocnici proběhlo slavnostní otevření nového vzdělávacího centra Aesculap Akademie společnosti B. Braun Medical.

Vzdělávací centrum bude využívat pro praktickou výuku jak královéhradecká nemocnice, tak Aesculap Akademie. Ta zde bude organizovat kurzy celoživotního vzdělávání lékařů, sester a dalšího ošetřovatel-ského personálu nejen z královéhradeckého kraje, ale z celé České republiky i zahraničí. Vzdělávací centrum bude také sloužit k výchově budoucích lékařů, studentů Lékařské fakulty UK v Hradci Králové a zároveň k předatestační přípravě mladých lékařů.

Páteří a míchou vzdělávacího centra jsou nově zrekonstruované prostory s kapacitou 25 míst, které budou sloužit zejména k praktické výuce. Tato „suchá laboratoř“ je vybavena unikátními zdravotnickými trenažéry, jako je např. fantom lidského hrudníku a břicha. Zde budou mít mladí lékaři možnost získat praktické zkušenosti a dovednosti v ovládání laparoskopických instrumentů a technik. Pro tyto účely se nejčastěji využívají vepřové orgány umístěné uvnitř fantomu, které jsou svou stavbou nejpodobnější lidským. „Právě tento způsob výchovy a výuky vnáší zcela nový pohled do kvalitní přípravy zdravotníků na samotnou práci s pacientem. Kupříkladu chirurg, než poprvé provede laparoskopickou operaci žlučníku u pacienta, musí tuto operaci nejprve zvládnout na trenažéru, což zcela jistě ocení zejména naši pacienti,“ vysvětluje význam vzdělávacího centra přednosta chirurgické kliniky doc. MUDr. Alexander Ferko, CSc. Pro zdravotní sestry jsou připraveny kurzy dezinfekce a hygieny, péče o chirurgické nástroje, péče o rány či periferní žilní kanylace.

PharmDr. Jiří Lukeš, ředitel společnosti B. Braun, pod kterou Aesculap Akademie spadá, k otevření střediska říká: „Toto vzdělávací centrum je významným milníkem v procesu celoživotního vzdělávání českých lékařů a zdravotnických pracovníků. Jsem rád, že jsme mohli být první, kdo v České republice podobné výukové centrum vybudoval. Ročně si zde zvýší svou kvalifikaci a odborné znalosti stovky zdravotníků.“

„Aesculap Akademii jsme si vybrali na základě jejích prokazatelných a dlouhodobých mezinárodních zkušeností a úspěchů na poli vzdělávání zdravotnického personálu,“ dodává doc. MUDr. Alexander Ferko, CSc.


O Aesculap Akademii:

Aesculap akademie již od svého vzniku v roce 1995 dbá na vzdělávání lékařů, sester a dalšího pomocného zdravotnického personálu po celém světě a napomáhá globální mezioborové komunikaci ve zdravotnictví. Vzdělávací centrum v Hradci Králové je vůbec prvním takovým centrem v České republice s unikátní multioborovou náplní praktických kurzů. V současné době působí Aesculap Akademie v 30 zemích světa na všech kontinentech. Jejich síť a kontakty na nejlepší odborná pracoviště po celém světě jí dovo

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun