Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Efektivní nemocnice 2022: Předali jsme ceny Nemocnice pro život

Ing. Lucie Kocourková

1. prosinec 2022

Aktuality B. Braun

Na odborné konferenci Efektivní nemocnice se tradičně vyhlašovaly nejúspěšnější zdravotnická zařízení v celé České republice. V kategorii Nemocnice pro život, kterou Skupina B. Braun podporuje již 17 let, letos zvítězily Fakultní nemocnice Ostrava a Domažlická nemocnice, a.s.

Nemocnice pro život je v Ostravě a Domažlicích

Na základě rozsáhlého průzkumu HealthCare Institute se každý rok v Česku vyhlašuje řada ocenění nemocnicím, které mají výjimečné výsledky v dané kategorii. Hodnotí se na základě čtyř klíčových oblastí. Kromě bezpečnosti a spokojenosti jak hospitalizovaných, tak ambulantních pacientů se průzkum doptává na pocity a podmínky práce zaměstnanců, čtvrtou oblastí je finanční zdraví instituce. Na otázky týkající se spokojenosti odpovídalo od února do srpna více než 85 tisíc respondentů z celé České republiky, zatímco finanční kondici nemocnic posuzovala porota na základě účetních závěrek a dotazování. 

Ocenění Nemocnice pro život přebírá ředitel FN Ostrava Jiří Havrlant
Ocenění Nemocnice pro život přebírá ředitel FN Ostrava Jiří Havrlant

Jedním z hodnocených faktorů byl i pozitivní přístup zdravotnického personálu k pacientům. V kategorii nazvané „Nemocnice pro život“, na které spolupracuje Skupina B. Braun CZ/SK, respondenti odpovídali na otázku, jak často se personál nemocnice při komunikaci s nimi usmívá. „Pacienti se mnohdy v nemocnicích cítí nejistě a vlídné zacházení považují za velmi důležitý faktor v souvislosti se svým pobytem v nemocnici,“ vysvětluje manažerka průzkumu Martina Farkavcová.

Chování zdravotníků má také přímý vliv na ochotu pacientů s nimi hovořit. „Příjemného a usměvavého zdravotníka se pacient rozhodně častěji zeptá na to, co ho buď trápí nebo s čím si není jistý v rámci své léčby nebo rekonvalescence. Chceme, aby se pacient co nejvíce zapojoval do péče o svoje zdraví, aby věděl, co pro sebe může udělat například před operací, jak co nejlépe rehabilitovat, na co nezapomenout při výživě. Proto podporujeme projekt Nemocnice pro život. Gratulujeme vítězům, kterými jsou FN Ostrava a Domažlická nemocnice,“ komentuje ocenění MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK.  

Martin Kuncek s Danielem Vavřinou předávají ocenění řediteli Petru Hubáčkovi
Martin Kuncek s Danielem Vavřinou předávají ocenění řediteli Petru Hubáčkovi

Ředitelé oceněných nemocnic zdůraznili, jak důležitá je spokojenost zdravotnického personálu na pracovišti. „Aby se náš pacient mohl usmívat, musí být spokojeni i naši lékaři, sestřičky, sanitáři i další pracovníci, kteří nejsou vidět. Na to se my zaměřujeme a tohoto ocenění si velmi vážíme, řekl MUDr. Jiří Havrlant, ředitel FN Ostrava. Připomněli také nejnáročnější období českého zdravotnictví posledních let. „Děkuji všem našim zaměstnancům, kteří se i po covidové době umí stále usmívat,“ zdůraznil MUDr. Petr Hubáček, ředitel Domažlické nemocnice, a.s..

Výsledky ocenění Efektivní nemocnice ke stažení:

Výsledky ocenění Efektivní nemocnice 2022 (158.91 KB)

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník