Přejít k hlavnímu obsahu

Diveen® pocit znovu nabyté jistoty

redakce Braunovin

16. Duben 2019

Ztráta sebejistoty, strach, úzkost, stud, rozpaky či panika. Všechny tyto pocity vyvolává inkontinence a mohou vést až ke společenskému odloučení. S intravaginální pomůckou Diveen® pacientky znovu zažijí pocit jistoty a svobody. Pomůže jim v tom intravaginální pomůcka Diveen®. A pozor, stresová inkontinence u žen se netýká pouze seniorek. Může se týkat všech žen!

PROČ ŘEŠIT STRESOVOU INKONTINENCI INTRAVAGINÁLNÍ POMŮCKOU?
 • Diveen® je naprosto diskrétní, vyrobený z biokompatibilního materiálu a velmi dobře snášený.

 • S touto pomůckou je možné dosáhnout významného snížení rizika úniku moči; tato účinnost byla vědecky prokázána.
 • Celých 12 hodin nemusíte myslet na problém s nežádoucím únikem moči a bez omezení můžete dělat všechno, co vás baví.

 • Tělísko se snadno používá.

Při sportu či v náročné dny pomáhá intravaginální pomůcka Diveen®

Ženy trpící stresovou inkontinencí jsou velmi omezovány ve svých aktivitách. Mají nejen zdravotní, ale i společenský a hygienický problém. Řada z nich již zahájila cvičení pro posílení pánevního dna, případně jinou léčbu, nebo se rozhodují, zda podstoupí chirurgický zákrok. Některé ženy však operaci odmítají nebo odkládají. Než se projeví první výsledky cvičení, je potřeba zajistit unikající moč pomocí speciálních absorpčních pomůcek.

Co je Diveen®?

Diveen® je intravaginální pomůcka indikovaná pro ženy trpící únikem moči, především stresovou inkontinencí. Zavádí se podobně jako tampon. Zatímco však tampon shromažďuje unikající krev, tělísko Diveen® nekontrolovatelnému úniku moči brání.

Účinný, diskrétní a patentovaný koncept

Pro všechny typy a stupně inkontinence jsou vyráběny speciální diskrétní vložky, které pojmou větší objem moči, brání zápachu a vlhkému prostředí. Aktivní ženy si však jistě zaslouží absolutní svobodu pohybu a možnost chodit na veřejnost i do práce bez těchto inkontinenčních pomůcek. Zaslouží si pocit, že jsou proti úniku moči zabezpečeny, aniž by musely během dne myslet na výměnu vložky. Nemusí se bránit smíchu, kýchnutí nebo zakašlání, mohou se pohybovat a sportovat bez omezení. Umožňuje jim to nová intravaginální pomůcka s názvem Diveen®.


VÍTE, ŽE ...

 • Stresovou inkontinencí moči trpí miliony žen po celém světě.
 • V České republice se s tímto problémem potýká asi 300 tisíc žen.
 • Únik moči může ovlivnit každodenní aktivity, může bránit v mnoha oblíbených činnostech.
 • Ani s největším úsilím nelze zadržení moči ovlivnit.

Jak pomůcka funguje?

Intravaginální tělísko bylo navrženo tak, aby podpořilo přední poševní stěnu v oblasti pod hrdlem močového měchýře. Například při kašlání dochází k náhlému nárůstu nitrobřišního tlaku, který se přenáší přes močový měchýř na pružný kroužek tělíska. Ten způsobí, že se pevná část pomůcky Diveen® posune směrem nahoru a v tu chvíli ihned podepře močovou trubici a přitom výrazně sníží četnost výskytu úniku moči, podle provedené studie* až o 69 procent.

KLINICKY PROKÁZANÁ ÚČINNOST PŘI ŘEŠENÍ STRESOVÉ INKONTINENCE MOČI U ŽEN
 • Diveen® snižuje četnost úniků moči v průměru o 69 %
 • Diveen® významně zlepšuje spokojenost pacientek se symptomy souvisejícími s močením (skóre spokojenosti pacientek, které používaly pomůcku Diveen®, 78/100)

Snadné a bezproblémové použití

Zavádění tělíska do pochvy usnadňuje aplikátor, který je součástí každého balení. Diveen® je však možné zavádět i bez něj. K jeho vyjmutí je určena šňůrka, za kterou stačí lehce zatáhnout, stejně jako u menstruačního tamponu. Při použití toalety tělísko není nutné vyjímat, a proto vydrží déle. Materiál, z něhož je tělísko vyrobeno, můžete použít dokonce dvakrát. Posléze jej musíte nahradit novým. Není to sterilní prostředek, a nevyžaduje tedy před dalším použitím sterilizaci. Pomůcka by měla být vyjmuta vždy večer po jednom dni používání. Všechny další pokyny jsou podrobně popsány v návodu k použití.

Více informací naleznete na: www.diveen.cz

*Cornu JN, et al. 75NC 007 device for noninvasive stress urinary incontinence management in women: a randomized control trial. International UrogynecologyJournal. 2012;23(12):1727–1734

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník