Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Dieťa s darčekom v ruke aspoň na chvíľu zabudne, kde je

23. Prosinec 2011

Dieťa s darčekom v ruke aspoň na chvíľu zabudne, kde je

Hlavní sestra Elena Kurhajcová z Univerzitnej nemocnice v Martine na Slovensku navštívila během své pracovní cesty Radioterapauticko-onkologické oddělení ve Fakultní nemocnici v Motole. Právě se zde rozdávaly Koše plné humoru. Zeptali jsme se na její dojmy z akce.

Elena KurhajcováJak se vám rozdávání košů líbilo a jak ho hodníte?

Akcie takéhoto charakteru možno len obdivovať a podporovať. Venovať sa takejto ušľachtilej činnosti si vyžaduje ľudí s otvoreným srdcom a tí si zaslúžia obdiv. Veľa darčekov, milí klauni a ich úprimné úsilie o dobrú náladu pri každom lôžku - to sú moje dojmy z návštevy.

Víte, že charitativní projekt Úsměv pro život se chystá spustit rozdávání Košů plných humoru i na Slovensku?

Áno, dozvedela som sa to od českých zástupcov firmy.

Jako hlavní sestra jste s pacienty v kontaktu asi nejčastěji. Dokážete předpovědět, jak na koše humoru zareagují?

Mám skúsenosti s detskými pacientmi, a preto viem, že deti majú rady darčeky a humor vždy, o tom niet pochýb. Dieťa s darčekom v ruke aspoň na chvíľu zabudne, kde je. No a nemocnica, kde sa rozdávajú darčeky a humor je predsa fajn.  

Poskytujete záklaní zdravotní péči. Staráte se také o psychický stav pacientů?

Áno, u malých detí umožňujeme a podporujeme hospitalizáciu rodičov alebo iného dospelého rodinného príslušníka. Ďalej nás navštevujú zdravotní klauni raz do týždňa a máme aj herne, kde sa deťom venujú naši pedagógovia. Učiteľom nejde len o vedomosti, ale i o tvorivú prácu s deťmi. Výsledky ich činnosti potom skrášľujú aj priestory oddelenia. Usilujeme sa empaticky pristupovať k starostlivosti o deti a k spolupráci s ich rodičmi.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun