Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Dieťa s darčekom v ruke aspoň na chvíľu zabudne, kde je

redakce Braunovin

23. Prosinec 2011

Hlavní sestra Elena Kurhajcová z Univerzitnej nemocnice v Martine na Slovensku navštívila během své pracovní cesty Radioterapauticko-onkologické oddělení ve Fakultní nemocnici v Motole. Právě se zde rozdávaly Koše plné humoru. Zeptali jsme se na její dojmy z akce.

Elena KurhajcováJak se vám rozdávání košů líbilo a jak ho hodníte?

Akcie takéhoto charakteru možno len obdivovať a podporovať. Venovať sa takejto ušľachtilej činnosti si vyžaduje ľudí s otvoreným srdcom a tí si zaslúžia obdiv. Veľa darčekov, milí klauni a ich úprimné úsilie o dobrú náladu pri každom lôžku - to sú moje dojmy z návštevy.

Víte, že charitativní projekt Úsměv pro život se chystá spustit rozdávání Košů plných humoru i na Slovensku?

Áno, dozvedela som sa to od českých zástupcov firmy.

Jako hlavní sestra jste s pacienty v kontaktu asi nejčastěji. Dokážete předpovědět, jak na koše humoru zareagují?

Mám skúsenosti s detskými pacientmi, a preto viem, že deti majú rady darčeky a humor vždy, o tom niet pochýb. Dieťa s darčekom v ruke aspoň na chvíľu zabudne, kde je. No a nemocnica, kde sa rozdávajú darčeky a humor je predsa fajn.  

Poskytujete záklaní zdravotní péči. Staráte se také o psychický stav pacientů?

Áno, u malých detí umožňujeme a podporujeme hospitalizáciu rodičov alebo iného dospelého rodinného príslušníka. Ďalej nás navštevujú zdravotní klauni raz do týždňa a máme aj herne, kde sa deťom venujú naši pedagógovia. Učiteľom nejde len o vedomosti, ale i o tvorivú prácu s deťmi. Výsledky ich činnosti potom skrášľujú aj priestory oddelenia. Usilujeme sa empaticky pristupovať k starostlivosti o deti a k spolupráci s ich rodičmi.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník