Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Dieťa s darčekom v ruke aspoň na chvíľu zabudne, kde je

23. Prosinec 2011

Dieťa s darčekom v ruke aspoň na chvíľu zabudne, kde je

Hlavní sestra Elena Kurhajcová z Univerzitnej nemocnice v Martine na Slovensku navštívila během své pracovní cesty Radioterapauticko-onkologické oddělení ve Fakultní nemocnici v Motole. Právě se zde rozdávaly Koše plné humoru. Zeptali jsme se na její dojmy z akce.

Elena KurhajcováJak se vám rozdávání košů líbilo a jak ho hodníte?

Akcie takéhoto charakteru možno len obdivovať a podporovať. Venovať sa takejto ušľachtilej činnosti si vyžaduje ľudí s otvoreným srdcom a tí si zaslúžia obdiv. Veľa darčekov, milí klauni a ich úprimné úsilie o dobrú náladu pri každom lôžku - to sú moje dojmy z návštevy.

Víte, že charitativní projekt Úsměv pro život se chystá spustit rozdávání Košů plných humoru i na Slovensku?

Áno, dozvedela som sa to od českých zástupcov firmy.

Jako hlavní sestra jste s pacienty v kontaktu asi nejčastěji. Dokážete předpovědět, jak na koše humoru zareagují?

Mám skúsenosti s detskými pacientmi, a preto viem, že deti majú rady darčeky a humor vždy, o tom niet pochýb. Dieťa s darčekom v ruke aspoň na chvíľu zabudne, kde je. No a nemocnica, kde sa rozdávajú darčeky a humor je predsa fajn.  

Poskytujete záklaní zdravotní péči. Staráte se také o psychický stav pacientů?

Áno, u malých detí umožňujeme a podporujeme hospitalizáciu rodičov alebo iného dospelého rodinného príslušníka. Ďalej nás navštevujú zdravotní klauni raz do týždňa a máme aj herne, kde sa deťom venujú naši pedagógovia. Učiteľom nejde len o vedomosti, ale i o tvorivú prácu s deťmi. Výsledky ich činnosti potom skrášľujú aj priestory oddelenia. Usilujeme sa empaticky pristupovať k starostlivosti o deti a k spolupráci s ich rodičmi.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka: Cellistypt® N-W. Nejnovější zpevněná fibrilární forma Cellistypt® N-W byla designována tak, aby vyhověla speciálním potřebám laparoskopické chirurgie.

05.05.2021
Aktuality z B. Braun

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost