Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Dialyzační středisko Bulovka v novém

18. Prosinec 2009

Dialyzační středisko Bulovka v novém

Rok 2009 přinesl pro provoz jednoho z nejvýznamnějších dialyzačních středisek v Praze - Dialyzačního střediska Bulovka společnosti B. Braun Avitum velké změny.

Velká spádová oblast a plánovaná rekonstrukce stávajících prostor střediska iniciovaly dvě významná rozhodnutí. Tím prvním bylo otevření Dialyzačního střediska na Poliklinice Černý Most, které je organizačně součástí DS Bulovka. Již první zkušenosti z velmi krátkého provozu jednoznačně potvrzují správnost tohoto kroku. Ŕadě pacientů se výrazně zkrátila dojezdová vzdálenost a oceňují i příjemné prostředí nové dialýzy.

Druhým, byť nutností rekonstrukce vynuceným rozhodnutím, byl přesun Dialyzačního střediska B. Braun Avitum přímo v rámci areálu Fakultní nemocnice Na Bulovce. Na náklady společnosti B. Braun vzniklo zcela nové dialyzační centrum v prostorách rekonstruované budovy.

Obě nová pracoviště Dialyzačního střediska Bulovka samozřejmě zachovávají mimořádně vysoký standard poskytovaných služeb doplněný tradičně vstřícným a vlídným přístupem personálu. Dialyzační středisko B. Braun Avitum Bulovka tak i nadále jednoznačně potvrzuje svou výjimečnou pozici nejen
v Praze, ale i v rámci celé České republiky.

0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život

Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají všechny, kdo prodělali Covid 19 s těžším průběhem, aby si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
Nefrologie

Významní čeští nefrologové vyjadřují rozčarování nad tím, že lidé na dialýze nejsou v prioritní skupině očkovaných. „Na Ministerstvo zdravotnictví jsme již jako Česká nefrologická společnost několikrát neúspěšně apelovali. Jde o zbytečný hazard. Řádově se jedná pouze o jednotky tisíc pacientů. Navíc zdravotníci na dialýzách jsou zvyklí očkovat sami, takže v logistice problém nevidím,“ říká k očkovací strategii přednosta Kliniky nefrologie VFN v Praze prof. MUDr. Vladimír Tesař DrSc., MBA.

09.03.2021
Nefrologie