Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Dialyzační středisko Bulovka v novém

18. Prosinec 2009

Dialyzační středisko Bulovka v novém

Rok 2009 přinesl pro provoz jednoho z nejvýznamnějších dialyzačních středisek v Praze - Dialyzačního střediska Bulovka společnosti B. Braun Avitum velké změny.

Velká spádová oblast a plánovaná rekonstrukce stávajících prostor střediska iniciovaly dvě významná rozhodnutí. Tím prvním bylo otevření Dialyzačního střediska na Poliklinice Černý Most, které je organizačně součástí DS Bulovka. Již první zkušenosti z velmi krátkého provozu jednoznačně potvrzují správnost tohoto kroku. Ŕadě pacientů se výrazně zkrátila dojezdová vzdálenost a oceňují i příjemné prostředí nové dialýzy.

Druhým, byť nutností rekonstrukce vynuceným rozhodnutím, byl přesun Dialyzačního střediska B. Braun Avitum přímo v rámci areálu Fakultní nemocnice Na Bulovce. Na náklady společnosti B. Braun vzniklo zcela nové dialyzační centrum v prostorách rekonstruované budovy.

Obě nová pracoviště Dialyzačního střediska Bulovka samozřejmě zachovávají mimořádně vysoký standard poskytovaných služeb doplněný tradičně vstřícným a vlídným přístupem personálu. Dialyzační středisko B. Braun Avitum Bulovka tak i nadále jednoznačně potvrzuje svou výjimečnou pozici nejen
v Praze, ale i v rámci celé České republiky.

0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život