Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Devět důvodů, proč zvolit chirurgickou endoskopii Aesculap - 1. část

1. Říjen 2008

Devět důvodů, proč zvolit chirurgickou endoskopii Aesculap - 1. část

Značka Aesculap je v chirurgii vnímána zejména jako tradiční špičkový výrobce nástrojů, kontejnerových sterilizačních obalů a motorů. Endoskopický program, jako nejmladší v rodině produktů Aesculap určených pro chirurgii, si svoje jméno teprve získává.

Když si nabídku produktů a služeb pečlivě projdeme, zjistíme, že současné portfoliio patří na absolutní špičku nabídky současné techniky. Zkusme si tedy společně projít sortiment a upozornit na přednosti, které stojí za zmínku a je škoda je nevyužít.

Důvod první: Videořetězec

Základ každé endoskopické věže, alfa a omega sestavy. O novém videořetězci s nejvyšším rozlišením obrazu již informovala předchozí vydání Braunovin, v tomto čísle vám dokonce přinášíme reportáž z první instalace ve FN u sv. Anny v Brně.

Zmíněné informace si dovoluji na tomto místě doplnit a shrnout.

Full HD kamera 1920 x 1080p, s rozlišením 1920 x 1080 bodů, progresivní scan (1080p), kdy ve frekvenci 60 Hz svítí vždy celá obrazovka (označení 1080i znamená prokládaný obraz - tzn. že střídavě svítí vždy polovina obrazovky - oko to na první pohled nepostřehne, ale u obrazovek s označením 1080p je obraz plynulejší a přesnější).¨

  • Optický dvaapůlnásobný zoom ovládaný přímo z hlavy kamery
  • Několik režimů pro ideální zobrazení pro danou operační metodu 
  • Spouštění záznamu z hlavy kamery stejně jako ovládání nastavení bílé, jasu, optického a digitálního zoomu apod.

Aesculap Full HD kameraAesculap Full HD kameraAesculap je férový vůči zákazníkům - u endoskopických kamer je vždy vysoké riziko zalomení kabelu jdoucího z hlavy kamery do řídící jednotky. Aesculap přichází s unikátním jednoduchým řešením. Full HD kamera má kabel demontovatelný, takže se podařilo výrazně snížit riziko poškození drahého spojovacího prvku, a tím i vyšších servisních nákladů. Samozřejmostí je efekt antimoaré a další široké možnosti nastavení barev a ostatních parametrů obrazu.

Monitor Gradiance - 23 palců Full HD 16:9 LCD monitor, který využívá všech předností kamery Aesculap. Dosud používané systémy nedosahují takové kvality zobrazení v plném rozlišení a navíc na velkém širokoúhlém displeji - to je při testování nejčastěji uváděným plusem. Dosud požívané systémy v poměru 5:4 nedosahují takové kvality zobrazení v plném rozlišení a navíc širokoúhlý displej 16:9 nabízí více informací v laterálním vidění, které je velmi důležité při práci s endoskopickými nástroji.

Eddy - archivační zařízení - digitální zařízení, které díky integrované pevné paměti umožňuje velmi snadné nahrávání videa z operace nebo např. pořizování fotografií. Vše se ovládá jedním tlačítkem na hlavě kamery. Vypalovačka DVD umožňuje další sdílení dat, nepoužijete-li rozhraní DICOM pro PACS a nepošlete-li si video přímo po nemocniční síti. Na začátku roku 2009 uvedeme na trh i Full HD variantu tohoto archivačního zařízení.

Xenonový světelný zdroj - a znovu myslíme na zákazníky - necháme je vybírat ze dvou intenzit xenonových výbojek, kdy připomínáme, že na některé výkony je nadbytek světelného výkonu zcela zbytečný a lze mimo 300 W zvolit ekonomickou 180W variantu.

HD optiky - nová řada rigidních optik s označením a podporou HD rozlišení je dalším krokem ke krystalicky čistému obrazu ve vysokém rozlišení.

Důvod druhý: Endoskopický vozík a další přístroje

Na první pohled zaujme jednoduchý, ergonomický design přístrojů, s minimem vystupujících tlačítek, s velkými plochými displeji a evidentně snadnou údržbou. Tvůrci se museli vyrovnat s podobným zadáním jako designéři automobilů - ovládání musí být snadné a intuitivní, aby bylo rychlé, na druhou stranu musí obsahovat velké množství funkcí, které se dají snadno vyvolat - což přístroje Aesculap bezezbytku splňují.

Zabudovaný transformátor, antistatická kolečka s ochranou proti navíjení nití, jedno tlačítko pro společné zapnutí všech přístrojů, uzamykatelná schránka, bohaté příslušenství držáků, to jsou jen ty nejvýraznější viditelné výhody, které však zajímají více instrumentační sestry než lékaře. Ale právě sestry přístroj obsluhují, proto jsou tyto vlastnosti velmi důležité. Přídavná odnímatelná ramena na sekundární monitory jsou důkazem praktičnosti, protože rameno lze přesouvat na obě strany, a přizpůsobovat tedy endoskopickou věž (na obrázku dole) operaci, nikoliv operaci věži.

Aesculap má velkou tradici ve výrobě koagulací a současný špičkový produkt Nelson je toho důkazem. Možnost připojení argonové koagulace, plochý, přehledný a intuitivní displej, paměti pro jednotlivé operace či operatéry, to jsou hlavní výhody tohoto úspěšného a oblíbeného přístroje.

Insuflátor s předehřevem, filtrem CO2, ochranou proti přetlaku - samozřejmost, která potěší, stejně jako možnost výstupu informací na obrazovku.

Standardně dodávaná oplachová a sací pumpa je prototypem jednoduchého, ekonomického a elegantního řešení.

Důvod třetí: Servis Aesculap

Na všechny přístroje poskytujeme výměnný servis po dobu opravy. Ve velmi krátkém čase od nahlášení opravy dodáme náhradní přístroj a poškozený opravíme v klidu v plně vybaveném Servisním centru v Praze.

Samozřejmě nabízíme preventivní roční prohlídky našimi vyškolenými techniky. Na rigidní optiky Aesculap navíc nabízíme unikátní servisní program IQs - za předem dohodnutých podmínek dodáváme v řádech dnů za poškozené optiky tzv. repasované, se zárukou jednoho roku. Zákazník tak nemusí omezovat operativu pro akutní nedostatek optik - prostě dostane jinou a zaplatí až
po stanovení ceny opravy dle stupně poškození, kdy maximální cena při nejtěžším poškození dosahuje jedné třetiny ceny optiky nové. Stejná pravidla platí i pro světlovodné kabely.

MUDr. Alan Munteanu
obchodní a marketingový manažer
divize Aesculap - chirurgie

MUDr. Alan Munteanu
ředitel divize Aesculap
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je velmi diskutovaným tématem. SSI tvoří 38% všech infekcí v nemocnicích.

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. 

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory