Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

David Drahonínský se stal patronem charitativního projektu B. Braun pro život

20. Září 2012

David Drahonínský se stal patronem charitativního projektu B. Braun pro život

Nový název, nové aktivity, nový patron, to vše je inovovaný charitativní projekt B. Braun. Z původního charitativního projektu Úsměv pro život se stává B. Braun pro život.

 

Původní charitativní projekt Skupiny B. Braun Úsměv pro život prošel natolik rychlým vývojem, že jeho aktivity dalece přesáhly jeho prvotní záměr. Dochází tak k přejmenování projektu na B. Braun pro život a rozšíření jeho působnosti do dalších oblastí. Patronem se stává dvojnásobný paralympijský medailista v lukostřelbě, David Drahonínský.

„Stáli jsme před nelehkým úkolem, protože za roky působení Úsměvu pro život jsme získali mnoho příznivců a radikální změna názvu by mohla působit zmatečně. Nakonec jsme dospěli k rozhodnutí, že zařazení jména naší společnosti do názvu charitativního projektu bude nejméně matoucí a zároveň nám otevře dveře k dalším aktivitám, které chceme na poli společenské odpovědnosti realizovat,“ řekl k rebrandingu projektu Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

David Drahonínský se stal patronem projektu B. Braun pro život

David Drahonínský již několik let spolupracuje se společností B. Braun v oblasti zdravotnických prostředků, které sám používá. „U příležitosti změn našeho charitativního projektu jsme se s Davidem domluvili na roli patrona. Moc rádi tak využijeme jeho mimořádné motivační schopnosti a extrémně pozitivního pohledu na život,“ pokračuje ve výčtu novinek Kuncek.  

„Spolupráce se společností B. Braun je pro mě mimořádně cenná. Díky jejich podpoře jsem si mohl pořídit vybavení, kterým jsem letos vystřílel stříbro na Paralympiádě v Londýně. Rád tedy budu podporovat aktivity projektu  B. Braun pro život a doufám, že v roli patrona obstojím,“ řekl ke své nové pozici David Drahonínský.

 

Nové aktivity v rámci projektu B. Braun pro život

B. Braun pro život chystá zahájení spolupráce s občanským sdružením Loutky v nemocnici. Díky finanční podpoře budou i nadále pravidelně realizovat ve fakultních nemocnicích Motole a Brno představení pro nejmenší pacienty, kterých je v těchto nemocnicích nejvíce z ČR. Pro pacienty s poruchou míchy zase B. Braun pro život podpoří mimořádnou foto knihu zpracovanou Nadací pohybu bez pomoci ve spolupráci s Asociací nemocničních kaplanů a Spinální jednotkou FN v Motole. B. Braun pro život bude i nadále podporovat Koše plné humoru, samostatný projekt Zdravotního klauna (ČR) a Červeného nosu (SR), se kterým se již osobně setkaly tisíce pacientů
v nemocnicích po celé České republice i na Slovensku.

Důležitou součástí projektu B. Braun pro život je podpora prevence a aktivní spolupráce
s pacienty.
„Staráme se o naše pacienty s nemocnými ledvinami, a to nejen v oblasti dialyzační péče, spolupracujeme s pacienty se stomií a šíříme povědomí o nutnosti klinické výživy pro dlouhodobě nemocné,“ vyjmenovává hlavní pacientské skupiny Martin Kuncek. „V loňském roce jsme navíc spustili edukační program Lepší péče, jeho cílem je informovat širokou veřejnost o prevenci, která může včas odhalit závažná onemocnění,“ dodává Kuncek.

Více o konkrétních aktivitách v rámci projektu B. Braun pro život naleznete na  www.bbraunprozivot.cz

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. Jakým způsobem to dokáže ovlivnit zdravotnictví? 

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun