Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

David Drahonínský se stal patronem charitativního projektu B. Braun pro život

20. Září 2012

David Drahonínský se stal patronem charitativního projektu B. Braun pro život

Nový název, nové aktivity, nový patron, to vše je inovovaný charitativní projekt B. Braun. Z původního charitativního projektu Úsměv pro život se stává B. Braun pro život.

 

Původní charitativní projekt Skupiny B. Braun Úsměv pro život prošel natolik rychlým vývojem, že jeho aktivity dalece přesáhly jeho prvotní záměr. Dochází tak k přejmenování projektu na B. Braun pro život a rozšíření jeho působnosti do dalších oblastí. Patronem se stává dvojnásobný paralympijský medailista v lukostřelbě, David Drahonínský.

„Stáli jsme před nelehkým úkolem, protože za roky působení Úsměvu pro život jsme získali mnoho příznivců a radikální změna názvu by mohla působit zmatečně. Nakonec jsme dospěli k rozhodnutí, že zařazení jména naší společnosti do názvu charitativního projektu bude nejméně matoucí a zároveň nám otevře dveře k dalším aktivitám, které chceme na poli společenské odpovědnosti realizovat,“ řekl k rebrandingu projektu Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

David Drahonínský se stal patronem projektu B. Braun pro život

David Drahonínský již několik let spolupracuje se společností B. Braun v oblasti zdravotnických prostředků, které sám používá. „U příležitosti změn našeho charitativního projektu jsme se s Davidem domluvili na roli patrona. Moc rádi tak využijeme jeho mimořádné motivační schopnosti a extrémně pozitivního pohledu na život,“ pokračuje ve výčtu novinek Kuncek.  

„Spolupráce se společností B. Braun je pro mě mimořádně cenná. Díky jejich podpoře jsem si mohl pořídit vybavení, kterým jsem letos vystřílel stříbro na Paralympiádě v Londýně. Rád tedy budu podporovat aktivity projektu  B. Braun pro život a doufám, že v roli patrona obstojím,“ řekl ke své nové pozici David Drahonínský.

 

Nové aktivity v rámci projektu B. Braun pro život

B. Braun pro život chystá zahájení spolupráce s občanským sdružením Loutky v nemocnici. Díky finanční podpoře budou i nadále pravidelně realizovat ve fakultních nemocnicích Motole a Brno představení pro nejmenší pacienty, kterých je v těchto nemocnicích nejvíce z ČR. Pro pacienty s poruchou míchy zase B. Braun pro život podpoří mimořádnou foto knihu zpracovanou Nadací pohybu bez pomoci ve spolupráci s Asociací nemocničních kaplanů a Spinální jednotkou FN v Motole. B. Braun pro život bude i nadále podporovat Koše plné humoru, samostatný projekt Zdravotního klauna (ČR) a Červeného nosu (SR), se kterým se již osobně setkaly tisíce pacientů
v nemocnicích po celé České republice i na Slovensku.

Důležitou součástí projektu B. Braun pro život je podpora prevence a aktivní spolupráce
s pacienty.
„Staráme se o naše pacienty s nemocnými ledvinami, a to nejen v oblasti dialyzační péče, spolupracujeme s pacienty se stomií a šíříme povědomí o nutnosti klinické výživy pro dlouhodobě nemocné,“ vyjmenovává hlavní pacientské skupiny Martin Kuncek. „V loňském roce jsme navíc spustili edukační program Lepší péče, jeho cílem je informovat širokou veřejnost o prevenci, která může včas odhalit závažná onemocnění,“ dodává Kuncek.

Více o konkrétních aktivitách v rámci projektu B. Braun pro život naleznete na  www.bbraunprozivot.cz

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun