Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Čtyři vítězné inovace - B. Braun Innovation Award

1. Září 2008

Čtyři vítězné inovace - B. Braun Innovation Award

Porota soutěže B. Braun Innovation Award stála v letošním roce opět před složitým rozhodnutím - jejím úkolem bylo vybrat vítěze z široké nabídky velmi kvalitních projektů. Předložené návrhy byly hodnoceny podle úrovně inovace, realizace a uvedení na trh.Cena byla posléze udělena čtyřem projektům, které vám ve stručnosti představíme.

První cena: AdTec® single use

AdTec® single useAdTec® single useDivize Aesculap již několik let s úspěchem dodává na trh endoskopické nástroje značky AdTec® určené pro miniinvazivní chirurgii. V minulosti vyráběl resterilizovatelné nástroje přímo Aesculap, zatímco monopolární jednorázové nástroje byly nakupovány jinde. Tato praxe se změnila před více než rokem, v dubnu 2007, kdy byly na trh uvedeny jednorázové nástroje AdTec® single use. Nové portfolio nabízí pracovní nástavce i celé nástroje pro jednorázové použití. Jedná se o důležitou oblast trhu, která je však pod stálým cenovým tlakem.

Projektový tým se proto soustředil na vytvoření intuitivně ovladatelného výrobku ve špičkové kvalitě při konkurenceschopné ceně. Jeho úspěchu napomohly některé novinky: nová výrobní technologie

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory