Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Chirurgický uzel - uzlení pomocí nástroje

16. Duben 2009

Chirurgický uzel - uzlení pomocí nástroje

Stejně jako čtvercový (ambulanční) uzel je možné uvázat pomocí nástroje také chirurgický uzel. I zde, podobně jako u předchozího uzlu, je třeba dbát na to, aby vznikl skutečně správný uzel.

   

       

Přiložte nástroj na vnitřní plochu napnutého bílého konce vlákna. (obr.vlevo)
Bílým koncem nástroj dvakrát oviňte. (obr.uprostřed)
Nástrojem uchopte modrý konec a protáhněte jej dvojitým závitem tvořeným bílým koncem. (obr.vpravo)

       

Zatáhněte za oba konce v opačných směrech - bílým koncem od sebe a nástrojem k sobě. (obr.vlevo)
Nástroj znovu přiložte na vnitřní plochu napnutého bílého konce vlákna, kterým nástroj oviňte. (obr.uprostřed)
Uchopte nástrojem modrý konec. (obr.vpravo)

   

Protáhněte modrý konec závitem tvořeným bílým koncem vlákna. (obr.vlevo)
Zatáhněte za oba konce v opačných směrech - nástrojem od sebe a bílým koncem k sobě. (obr.vpravo)

Převzato z koncernového materiálu

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Z odborných studií je prokázáno, že výskyt SSI tvoří 38%1 všech infekcí v nemocničním prostředí a rozvine se až u 5 % podstupujících chirurgický zákrok.2 Tvoří tak jeden z nejvýznamnějších podílů infekcí spojených se zdravotní péčí (HCAI).3

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. Tento chirurgický obor občas nebývá mezi zdravotníky populární, protože nepřináší rychlé a extrémně okázalé výsledky. Jedná se o zaměření, které vyžaduje mnoho trpělivosti a důslednosti nejen ze strany pacienta, ale zejména ze strany zdravotnického personálu.

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory