Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Chirurgický uzel - uzlení pomocí nástroje

16. Duben 2009

Chirurgický uzel - uzlení pomocí nástroje

Stejně jako čtvercový (ambulanční) uzel je možné uvázat pomocí nástroje také chirurgický uzel. I zde, podobně jako u předchozího uzlu, je třeba dbát na to, aby vznikl skutečně správný uzel.

   

       

Přiložte nástroj na vnitřní plochu napnutého bílého konce vlákna. (obr.vlevo)
Bílým koncem nástroj dvakrát oviňte. (obr.uprostřed)
Nástrojem uchopte modrý konec a protáhněte jej dvojitým závitem tvořeným bílým koncem. (obr.vpravo)

       

Zatáhněte za oba konce v opačných směrech - bílým koncem od sebe a nástrojem k sobě. (obr.vlevo)
Nástroj znovu přiložte na vnitřní plochu napnutého bílého konce vlákna, kterým nástroj oviňte. (obr.uprostřed)
Uchopte nástrojem modrý konec. (obr.vpravo)

   

Protáhněte modrý konec závitem tvořeným bílým koncem vlákna. (obr.vlevo)
Zatáhněte za oba konce v opačných směrech - nástrojem od sebe a bílým koncem k sobě. (obr.vpravo)

Převzato z koncernového materiálu

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory

„Studentek medicíny každým rokem přibývá, přesto jich skalpel v rukou drží stále málo,“ konstatuje jedna z odvážných žen pohybujících se v chirurgii doktorka Barbora East ze III. chirurgické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole. Specializuje se na chirurgii kýly, kterou popisuje jako nedoceněnou a přehlíženou „popelku“ schovanou v klasické chirurgii.

31.08.2020
Chirurgické obory