Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Chirurgický uzel - druhá část uzlu

16. Duben 2009

Chirurgický uzel - druhá část uzlu

Po dokončení první části chirurgického uzlu připojíme jednoduchý uzel, a vznikne tak uzel chirurgický. Chirurgové obvykle přidají 2-3 jednoduché uzly (v závislosti na použitém materiálu nebo USP [síla vlákna]), aby byl uzel dostatečně bezpečný.

  

     

Položte levý palec přes bílý konec vlákna a poté veďte modrý konec přes bílý. (obr. vlevo)
Přiložte k sobě ukazovák a palec levé ruky. (obr. uprostřed)
Levý ukazovák s palcem vsuňte pod bílý konec. (obr. vpravo)

     

Modrý konec uchopte mezi palec a ukazovák levé ruky. (obr. vpravo)
Levým palcem podvlékněte modrý konec pod bílý. (obr. uprostřed)
Zbylou část modrého konce protáhněte pod bílým koncem a uchopte jej pravou rukou. (obr. vlevo)

  

Otočte ruce a tahem za oba konce uzel dotáhněte (bílý konec od sebe, modrý směrem k sobě). (obr. vlevo)
Vznikne chirurgický uzel. (obr. vpravo)

Převzato z koncernového materiálu

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Z odborných studií je prokázáno, že výskyt SSI tvoří 38%1 všech infekcí v nemocničním prostředí a rozvine se až u 5 % podstupujících chirurgický zákrok.2 Tvoří tak jeden z nejvýznamnějších podílů infekcí spojených se zdravotní péčí (HCAI).3

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. Tento chirurgický obor občas nebývá mezi zdravotníky populární, protože nepřináší rychlé a extrémně okázalé výsledky. Jedná se o zaměření, které vyžaduje mnoho trpělivosti a důslednosti nejen ze strany pacienta, ale zejména ze strany zdravotnického personálu.

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory