Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Chirurgický uzel - druhá část uzlu

16. Duben 2009

Chirurgický uzel - druhá část uzlu

Po dokončení první části chirurgického uzlu připojíme jednoduchý uzel, a vznikne tak uzel chirurgický. Chirurgové obvykle přidají 2-3 jednoduché uzly (v závislosti na použitém materiálu nebo USP [síla vlákna]), aby byl uzel dostatečně bezpečný.

  

     

Položte levý palec přes bílý konec vlákna a poté veďte modrý konec přes bílý. (obr. vlevo)
Přiložte k sobě ukazovák a palec levé ruky. (obr. uprostřed)
Levý ukazovák s palcem vsuňte pod bílý konec. (obr. vpravo)

     

Modrý konec uchopte mezi palec a ukazovák levé ruky. (obr. vpravo)
Levým palcem podvlékněte modrý konec pod bílý. (obr. uprostřed)
Zbylou část modrého konce protáhněte pod bílým koncem a uchopte jej pravou rukou. (obr. vlevo)

  

Otočte ruce a tahem za oba konce uzel dotáhněte (bílý konec od sebe, modrý směrem k sobě). (obr. vlevo)
Vznikne chirurgický uzel. (obr. vpravo)

Převzato z koncernového materiálu

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory