Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Chirurgický uzel (alternativní postup) - první část uzlu

16. Duben 2009

Chirurgický uzel (alternativní postup) - první část uzlu

Někteří chirurgové dávají tomuto způsobu vázání chirurgického uzlu přednost, neboť jej považují za rychlejší, než je technika popsaná v předchozích dvou dílech seriálu.

Obě metody jsou rovnocenné a lze jimi uvázat identický uzel.

        

Uchopte konce vlákna tak, jak ukazuje obrázek. (obr.vlevo)

Pravou ruku s modrým koncem vlákna nataženým přes malík, prsteník, prostředník a ukazovák otočte dlaní vzhůru. (obr.uprostřed)

Bílý konec položte přes prostředník, prsteník a malík pravé ruky souběžně s modrým koncem. (obr.vpravo)

 

       

Pravým prostředníkem podvlékněte bílý konec pod modrý. (obr.vlevo)

Špičku prostředníku pravé ruky položte na modrý konec vlákna. (obr.uprostřed)

Natáhněte levý ukazovák. (obr.vpravo)

 

       

Zasuňte levý ukazovák pod uzel. (obr.vlevo)

Špičku levého ukazováku položte na bílý konec. (obr.uprostřed)

Natáhněte levý ukazovák a pravý prostředník. (obr.vpravo)

 

       

Oba konce vlákna protáhněte okem uzlu tak, jak je znázorněno na obrázku. (obr.vlevo)

Uzel dokončete tahem za modrý konec od sebe a za bílý k sobě. (obr.uprostřed)

Zhotovíte tak první část chirurgického uzlu. (obr.vpravo)

 

Převzato z koncernového materiálu

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory