Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Chirurgický uzel (alternativní postup) - druhá část uzlu

16. Duben 2009

Chirurgický uzel (alternativní postup) - druhá část uzlu

Následující obrázky ukazují techniku vázání druhé části chirurgického uzlu alternartivním postupem. Po dokončení uzlu se ujistěte, že jste zhotovili správný chirurgický uzel 2=1 a nikoli uzel 2x1.

    

        

Uchopte konce vlákna tak, jak ukazuje obrázek. (obr.vlevo)
Pravou ruku s bílým koncem vlákna nataženým přes malík, prsteník, prostředník a ukazovák otočte dlaní vzhůru. (obr.uprostřed)
Modrý konec položte přes prostředník, prsteník a malík pravé ruky souběžně s bílým koncem.(obr.vpravo)

       

Pravým prostředníkem podvlékněte modrý konec pod bílý. (obr.vlevo)
Špičku prostředníku pravé ruky položte na bílý konec vlákna. (obr.uprostřed)
Natáhněte pravý ukazovák a podvlékněte bílý konec pod modrý. (obr.vpravo)

  

Táhněte za bílý konec směrem od sebe a za modrý k sobě. (obr.vlevo)
Vznikl správný chirurgický uzel. (obr.vpravo)

Převzato z koncernového materiálu

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory