Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Český paralukostřelec David Drahonínský obsadil na mezinárodním halovém turnaji Berlin Open druhé místo

2. Leden 2019

Český paralukostřelec David Drahonínský obsadil na mezinárodním halovém turnaji Berlin Open druhé místo

Po roční pauze, kdy se obměnily organizátoři a místo dějiště, se třetí víkend v prosinci konal lukostřelecký halový závod Berlin Open v německém Falkensee, asi 20 km od hlavního města. Novinkou bylo i otevření kategorie pro postižené sportovce, které se zúčastnil český paralukostřelec David Drahonínský.

Úspěšný lukostřelec měl náročnou venkovní sezónu, ale při rozhodování se nerozmýšlel dlouho: “Byla to první možnost v mé kariéře zúčastnit se halových závodů na mezinárodní úrovni s handicapovanými lukostřelci.”

V pátek začala jeho cesta kvalifikací, při které nastřílel 568 bodů: ”Kvalifikace se střílela od 20.00 do 23.00 současně s dalšími 120 závodníky z jiných kategorií a s publikem v hledišti. S výsledkem jsem spokojen, byl to můj první závod od Mistrovství Evropy v Plzni.”

Poté nastal problém s organizátory, kteří nevěděli, jak kategorie postižených uchopit. V sobotu večer došlo k rozhodnutí rozdělit kategorie pouze na kladkové a reflexní luky. V neděli nastupoval český reprezentat v semifinálových eliminačních soubojích proti německé závodnici Karině Granitza, se kterou se Drahonínský dobře zná z mezinárodních závodů. Do třetí sady vedl český vícemistr Evropy pouze o bod: “Věděl jsem, že to bude těžký souboj. Karina soutěží jako amputářka na mezinárodní úrovni v kategorii Open. Může tedy rozhodnout každý šíp. Naštěstí jsem se držel své rutiny.”

Drahonínský po 15 šípech zvítězil poměrem 143:139 a do finálového boje šel s kamarádem Marcelem Pavlíkem, který je aktuálně světovou jedničkou v kategorii Open. Organizátoři nepodcenili přípravu a pro medailové souboje nechali postavit krásnou finálovou střelnici. Slovenský reprezentant se ukázal ve formě, kterou u něj všichni dobře známe: “Můj cíl byl jasný, střelit o bod víc než Marcel,” směje se český lukostřelec, “avšak realita, což byl rozdíl 9 bodů v konečném výsledku, potvrdila Marcelovi kvality a zaslouženě si odváží z Berlin Open 2018 zlatou medaili.”

Sám potvrzuje: “Berlin Open byla pro mě velká zkušenost. Jsem rád, že organizátoři umožnili závodit i paralukostřelcům, pro které je to další zpestření a součást tréninkové přípravy před důležitou venkovní sezónou, kdy půjde o první nominační závody na Paralympijské hry do Tokya 2020.”

Pokud si někdo myslel, že Drahonínský již koncem roku užívá vánoční atmosféry, tak se pletl. “Ještě před svátky uskutečníme trénink pro klienty Rehabelitačního ústavu v Kladrubech, po Vánocích odjíždím na závod Slovenského poháru do Kežmarku. A po Novém roce? Nechte se překvapit,” uzavírá český lukostřelec.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno