Přejít k hlavnímu obsahu

bioLogic Fusion - Prevence hypotenzních epizod

Jan Matuška, DiS.

2. Listopad 2020

Dialyzační monitor Dialog iQ je vybavený funkcí bioLogic Fusion je v současnosti prvním systémem s biologickou zpětnou vazbou, který pro kontinuální výpočet vhodné ultrafiltrační rychlosti jednotlivých léčených pacientů používá kombinaci dvou fyziologických parametrů, systolického tlaku krve a relativního objemu krve. Úkolem bioLogic Fusion je stabilizace kardiovaskulárního stavu pacienta a snižování rizika výskytu hypotenzních epizod.

Spolehlivá biologická zpětná vazba

Do výbavy přístroje Dialog iQ patří vedle systému bioLogic Fusion i čtečka pa­cient­ských karet. Na kartu lze nahrávat informace o průběhu uplynulých terapií, což vytvoří informační řadu o tom, jaké parametry léčby byly nastaveny a jak pacient snášel průběh dialýzy. Systém na základě historie doporučuje optimální nastavení pro novou terapii. Čím častěji je systém používán, tím více zpřesňuje optimální nastavení. Díky tomu se daří dosahovat cílové hodnoty léčby, kterou definuje lékař, a umožnit pacientovi, aby se během celé dialýzy cítil lépe.

Jaké jsou výhody bioLogic Fusion?

Jedná se o unikátní systém biologické zpětné vazby, který pro výpočet ultrafiltrační rychlosti kombinuje dva fyziologické parametry – systolický tlak a relativní objem krve.

  • Včasná detekce vývoje hypotenzní epizody.
  • Pouze deset měření tlaku krve při normálním stavu pacienta.
  • Inovativní a pohodlné měření krevního tlaku a relativního objemu krve.
  • Na pacienta orientovaný samoučící se systém díky technice využití šablony z paměti uložených křivek daného pacienta.
  • Uživatelská přívětivost. Jsou vyžadována pouze dvě nastavení.
  • Dosažení požadovaného objemu ultrafiltrace, i přestože je ultrafiltrační rychlost řízena.
  • Žádný extra spotřební materiál, žádné dodatečné náklady.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník