Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Biatlonová reprezentace uprostřed sezony a opět s podporou sportovní výživy Inkospor

redakce Braunovin

27. Prosinec 2017

Lyžařská sezóna je, včetně té biatlonové, v plném proudu a sportovní výživa patří při zatížení, kterému jsou vystaveni vrcholoví sportovci, k nezbytným doplňkům. V kombinaci s tvrdým tréninkem, důslednou rehabilitací a dalšími podpůrnými prostředky pomáhá sportovcům při dosahování nejvyšších met a získávání medailí. 

Naše biatlonová reprezentace se při výběru doplňků stravy dlouhodobě soustředí především na čistotu surovin použitých při výrobě, která je zárukou té nejvyšší kvality a negativních výsledků častých dopingových kontrol. Velmi důležité je také to, jak na podpůrné prostředky reaguje organismus sportovců a zda jim skutečně pomáhají k lepší regeneraci. Zejména kvůli garanci složení používají čeští biatlonisté již šestou sezónu sportovní výživu Inkospor, kterou v České a Slovenské republice distribuuje společnost B. Braun Medical.

Německá značka sportovní výživy Inkospor se vyznačuje nejvyšší farmaceutickou kvalitou. Výroba produktů Inkospor podléhá tzv. správné výrobní praxi (Good Manufacturing Practice, GMP), což znamená, že každý výrobek Inkospor prochází před uvedením na trh důkladnými potravinářskými testy a chemickými a mikrobiologickými analýzami, které jsou v souladu s nejnovějšími sportovně-vědeckými poznatky a zjištěními. Celý výrobní proces podléhá přísným pravidlům, která stanovuje evropské právo regulující potravinářský a farmaceutický průmysl.

Inkospor se osvědčil jako součást pitného režimu i jako podpora při zátěži

„Pokud něco funguje, držíte se toho,“ okomentoval úspěšnou spolupráci Inkosporu a Českého svazu biatlonu šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář. Důvodů, proč biatlonisté důvěřují produktům Inkospor, je mnoho. „Všechny výrobky, které používáme, se nám zatím osvědčily. U Inkosporu máme jistotu kvality i čistoty používaných surovin,“ zdůrazňuje šéftrenér českých biatlonových špiček.

Mezi nosné produkty, které biatlonisté pravidelně využívají při tréninku, patří regenerační nápoj X-Treme Recovery a vysoce kalorický sacharido-proteinový koncentrát X-Treme Weight Gainer. Pitný režim našich biatlonistů doplňují ještě iontové nápoje z řady Active Mineral Light v kombinaci s X-Treme Power drinkem, všechny obohacené o vitaminy a minerální látky.

Při delších a silových tréninzích se dostanou ke slovu také proteinové tyčinky X-Treme Protein Flash a tyčinky s nízkým glykemickým indexem Low GI. V období zvýšené zátěže pak reprezentace užívá X-Treme BCCA, doplněk stravy ve formě tablet s větvenými aminokyselinami, které během zátěže pomáhají chránit svalová vlákna a pomáhají i s následnou svalovou regenerací. „Při závodech využíváme hlavně X-treme Energy Gel, který se výborně vstřebává a je vynikajícím zdrojem těch správných sacharidů,“ uzavírá Ondřej Rybář.

V minulé sezoně nás biatlonisté potěšili celkem jednadvaceti pódiovými umístěními a s podporou prémiové sportovní výživy Inkospor bude jistě úspěšná i sezona 2017/2018. V únoru 2018 navíc biatlonisty čekají zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Držme jim společně palce!

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník