Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Biatlonová reprezentace uprostřed sezony a opět s podporou sportovní výživy Inkospor

27. Prosinec 2017

Biatlonová reprezentace uprostřed sezony a opět s podporou sportovní výživy Inkospor

České biatlonistky, zleva Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Jitka Landová a Veronika Vítková

Lyžařská sezóna je, včetně té biatlonové, v plném proudu a sportovní výživa patří při zatížení, kterému jsou vystaveni vrcholoví sportovci, k nezbytným doplňkům. V kombinaci s tvrdým tréninkem, důslednou rehabilitací a dalšími podpůrnými prostředky pomáhá sportovcům při dosahování nejvyšších met a získávání medailí. 

Naše biatlonová reprezentace se při výběru doplňků stravy dlouhodobě soustředí především na čistotu surovin použitých při výrobě, která je zárukou té nejvyšší kvality a negativních výsledků častých dopingových kontrol. Velmi důležité je také to, jak na podpůrné prostředky reaguje organismus sportovců a zda jim skutečně pomáhají k lepší regeneraci. Zejména kvůli garanci složení používají čeští biatlonisté již šestou sezónu sportovní výživu Inkospor, kterou v České a Slovenské republice distribuuje společnost B. Braun Medical.

 

Německá značka sportovní výživy Inkospor se vyznačuje nejvyšší farmaceutickou kvalitou. Výroba produktů Inkospor podléhá tzv. správné výrobní praxi (Good Manufacturing Practice, GMP), což znamená, že každý výrobek Inkospor prochází před uvedením na trh důkladnými potravinářskými testy a chemickými a mikrobiologickými analýzami, které jsou v souladu s nejnovějšími sportovně-vědeckými poznatky a zjištěními. Celý výrobní proces podléhá přísným pravidlům, která stanovuje evropské právo regulující potravinářský a farmaceutický průmysl.

 

Inkospor se osvědčil jako součást pitného režimu i jako podpora při zátěži 

 

„Pokud něco funguje, držíte se toho,“ okomentoval úspěšnou spolupráci Inkosporu a Českého svazu biatlonu šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář. Důvodů, proč biatlonisté důvěřují produktům Inkospor, je mnoho. „Všechny výrobky, které používáme, se nám zatím osvědčily. U Inkosporu máme jistotu kvality i čistoty používaných surovin,“ zdůrazňuje šéftrenér českých biatlonových špiček.

 

Mezi nosné produkty, které biatlonisté pravidelně využívají při tréninku, patří regenerační nápoj X-Treme Recovery a vysoce kalorický sacharido-proteinový koncentrát X-Treme Weight Gainer. Pitný režim našich biatlonistů doplňují ještě iontové nápoje z řady Active Mineral Light v kombinaci s X-Treme Power drinkem, všechny obohacené o vitaminy a minerální látky.

 

Při delších a silových tréninzích se dostanou ke slovu také proteinové tyčinky X-Treme Protein Flash a tyčinky s nízkým glykemickým indexem Low GI. V období zvýšené zátěže pak reprezentace užívá X-Treme BCCA, doplněk stravy ve formě tablet s větvenými aminokyselinami, které během zátěže pomáhají chránit svalová vlákna a pomáhají i s následnou svalovou regenerací. „Při závodech využíváme hlavně X-treme Energy Gel, který se výborně vstřebává a je vynikajícím zdrojem těch správných sacharidů,“ uzavírá Ondřej Rybář.

 

V minulé sezoně nás biatlonisté potěšili celkem jednadvaceti pódiovými umístěními a s podporou prémiové sportovní výživy Inkospor bude jistě úspěšná i sezona 2017/2018. V únoru 2018 navíc biatlonisty čekají zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Držme jim společně palce! 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun