Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Bezpečnostní kanyla, vyráběná koncernem B. Braun, získala nejvyšší ocenění

24. Listopad 2010

Bezpečnostní kanyla, vyráběná koncernem B. Braun, získala nejvyšší ocenění

Výrobce zdravotnických produktů z anglického South Yorkshire získal prestižní národní cenu za bezpečnostní pomůcku, která snižuje riziko poranění zdravotnického personálu injekční jehlou. Bezpečnostní periferní kanyla Introcan Safety® od společnosti B. Braun Medical, která umožňuje snížit riziko nákazy i u pacientů, vyhrála v kategorii pomůcek pro intravenózní léčbu národní soutěž Nursing Times Product Awards 2010.

Slavnostní předání cen za inovativní výrobky, které přinášejí zdravotníkům i pacientům největší prospěch, se uskutečnilo 3. listopadu 2010 v londýnském hotelu Hilton Park Lane. Jennifer Whiteleyová, produktový manažer společnosti B. Braun Medical pro bezpečnostní pomůcky, při této příležitosti uvedla: „Získat nejvyšší cenu v této prestižní soutěži je fantastický úspěch. Zdravotnická obec tím udělila kanyle Introcan Safety® ocenění za to, že z nemocnic pomáhá učinit bezpečnější místo pro zdravotnický personál i pacienty.“

Téměř 90 % hospitalizovaných pacientů má při pobytu v nemocnici zavedenu intravenózní kanylu. Odstraňování jehel, které nejsou opatřeny bezpečnostními prvky, vyžaduje zvýšenou pozornost - zdravotnický personál musí dbát zvýšené pozornosti, aby nedošlo k náhodnému poranění, které sebou nese riziko nákazy krví přenosnou infekcí, jako je AIDS nebo hepatitida typu C. Každý rok nahlásí zdravotníci přibližně 40 000 poranění injekční jehlou nebo ostrými předměty.

Kanyla Introcan Safety® je opatřena patentovaným integrovaným, automaticky se aktivujícím bezpečnostním klipem, který ukrývá ostrý hrot jehly při jejím vytažení z kanyly a brání tím riziku náhodného poranění injekční jehlou. Je také prokázáno, že ochranný mechanismus snižuje riziko nákazy pacienta chorobami souvisejícími s nitrožilní léčbou, jako je například MRSA, pokud je používán spolu s dalšími preventivními prostředky. Kanyla Introcan Safety® může hrát vedoucí úlohu v úsilí nemocnic při plnění požadavků nových evropských opatření pro prevenci poranění injekční jehlou u zdravotníků.

Rada ministrů Evropské unie přijala počátkem tohoto roku směrnice pro prevenci poranění ostrými předměty v nemocnicích a ostatních zdravotnických zařízeních (EU Sharps Directive ), které stanovují obecný rámec pro předcházení poranění ostrými předměty ve zdravotnictví. Členské státy budou muset kvůli zvyšování bezpečnosti pracovišť dodržovat tato nařízení od května 2013.

„Prestižní ocenění kanyly Introcan Safety® zástupce koncernu B. Braun velmi potěšilo. Stalo se dokladem zúročení tvrdé práce a úsilí pracovního týmu B. Braun při vývoji inovativních zdravotnických pomůcek a prostředků, které mohou změnit životy zdravotnického personálu i pacientů a zajistit bezpečnější a efektivnější prostředí pro poskytování zdravotní péče,“ řekl Graeme Cameron, obchodní ředitel společnosti B. Braun Medical.

„Kanyly Introcan Safety® jsou součástí řady bezpečnostních produktů koncernu B. Braun (B. Braun Safety), které splňují podmínky směrnic Evropské unie a přispívají k tomu, že zdravotníci v celé Velké Británii patří v tomto směru mezi nejlépe chráněné v celé Evropě.“

Společnost B. Bran Medical, sídlící v anglickém Sheffieldu (Thorncliffe Park), je dceřinou společností globálního výrobce zdravotnických produktů - koncernu B. Braun. 

Převzato z koncernu

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče