Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Bábky rozveselili Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Bratislave

5. Květen 2014

Bábky rozveselili Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Bratislave

Rok plný úsmevov pokračuje. V apríli rozveselil malých pacientov v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave. Túto výhru nemocnica získala v súťaži Úsmevy v nemocnici vďaka originálnemu videu osemročného Filipa. Bábkoherci z občianskeho združenia Bábky v nemocnici tak celý deň hrali svoje predstavenia naprieč všetkými oddeleniami.

„Naši herci nehrajú len obyčajné bábkové predstavenie, kde by pacienti boli len pasívni diváci. My ich naopak aktívne vťahujeme do deja, čím celá akcia získava úplne nový rozmer. Často sa stáva, že sa pacienti bábkam zdôveria aj so svojím najvnútornejším trápením, čo im prináša cennú úľavu. Bábky sa stávajú ich kamarátmi v boji proti chorobe a prepožičiavajú im tú najsilnejšiu zbraň - humor.“

„Keď si uvedomíte, s akými zdravotnými problémami tu deti sú, tak už len to, že ich vidíte sa usmievať, je malý zázrak. Dramaterapia má na psychický, a teda aj na fyzický stav pacientov zásadný vplyv. Preto tieto projekty podporujeme a budeme podporovať aj naďalej,“ vraví MUDr.  Lubomír Klepáč, MBA, člen vedenia Skupiny B. Braun.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun