Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun rázně vstupuje na kardiochirurgický trh

4. Prosinec 2009

B. Braun rázně vstupuje na kardiochirurgický trh

Kardiochirurgie jako špičkový obor chirurgie
je známa svými speciálními požadavky na
jemnost a funkčnost instrumentárií, zvláštní
druhy šicích materiálů a speciální přístrojové vybavení. Všechny postupy jsou standardizovány, aby se eliminovaly potenciální chyby při operacích, proto i materiál musí splňovat speciální kritéria odpovídající zvyklostem operatérů.

 

I když má společnost B. Braun mezi svými produkty řadu výborných speciálních kardiochirurgických výrobků, zatím chyběla jednotná prezentace jak na kongresech, tak např. formou katalogů určených jen kardiochirurgům apod. To se v těchto měsících radikálně mění. Prvním krokem byla účast na evropském kongresu kardiochirurgů a hrudních chirurgů EACTS 2009 (European Cardiothoracic Residents Meeting) pořádaném ve vídeňském Austria centru. Zde měla firma B. Braun reprezentativní expozici. Tematicky byla rozdělena do několika částí, prezentovány byly šicí materiály, titanové nástroje, pily na sternum a další speciality. O tom, že máme zákazníkům co nabídnout, svědčil vysoký zájem
a četnost návštěv. Kongres byl totiž skutečně obrovský. Několik tisíc účastníků bylo rozděleno do mnoha sekcí a doprovodná výstava firem se dala srovnat s veletrhy Hospimedica nebo Pragomedica. Mezi klíčové prezentované produkty týkající se kardiovaskulární problematiky  patřily následující výrobky B. Braun:

PremiCron® PremiCron®

Polyesterové nevstřebatelné pletené silikonem potažené vlákno je indikováno pro operace srdečních chlopní. Je dodáváno v zelené a bílé variantě, rovněž s CV Pass černými jehlami, doplněné o měkké PTFE podložky zajišťující šetrnou a pohodlnou fixaci k chlopni.

Premilene®

Toto polypropylenové nevstřebatelné monofilní vlákno je speciálně určeno pro sutury anastomóz v kardiothorakální chirurgii. Byly představeny dvě inovace, a to CV Pass - tedy černé viditelnější jehly - a dále nové balení typu RacePack , které zásadním způsobem redukuje takzvaný memory efekt vlákna. Toto balení snížilo memory efekt o 40 % proti srovnatelným vláknům dostupným na trhu.

Electrode Set Electrode Set

Ocelové vlákno armované na jednom konci 90mm rovnou
a odlomitelnou jehlou, určené k monitoringu pooperačních arytmií.

Sternum Set

Nevstřebatelné monofilní ocelové vlákno armované speciálními sternálními jehlami (pevnými nebo otočnými) pro uzávěr sterna.


Lyostypt®

Lyostypt® Lokální hemostatikum excelentní biokompatibility určené zejména k zástavě krvácení v oblastech arteriálních bypassů. Minimalizuje tkáňovou reakci, velice rychle se resorbuje a lze jej kombinovat s fibrinovým lepidlem či s antibiotiky.

Bone Wax

Kostní vosk určený k hemostáze tamponádou, zejména
v oblasti sterna a žeber.

Manipler® A Z Manipler® A Z

Jednorázový kožní stapler s pětatřiceti svorkami, ideální pro uzávěry ran. Další novinkou bylo představení ucelené řady titanových nástrojů A esculap , jak ve variantě mikronástrojů, tak klasických velikostí. Vzbuzovaly velký zájem svojí ergonomií, přehledným rozlišením a lehkostí. Ta též byla nejvíce oceňována. Již tradičně mezi úspěšné produkty patřil motorový systém Aculan 3Ti, silný motorv titanovém obalu, zde prezentovaný s nástavcem na sternum. Byly představeny i některé prototypy, jako například pneumatické rozvěrače pro odběr žilních štěpů atd. Nechyběly ani cévní náhrady a záplaty,  které nejvíce zaujaly cévní chirurgy. Premiéru měl i zcela nový a přehledný kardiovaskulární katalog, který jistě usnadní orientaci v tradičních produktech i novinkách B. Braun určených pro kardiochirurgy a cévní chirurgy.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory