Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun prodal 1 miliardu bezpečnostních intravenózních katetrů

9. Září 2011

B. Braun prodal 1 miliardu bezpečnostních intravenózních katetrů

Společnost B. Braun v polovině letošního letošního roku díky svým zákazníkům z celého světa oslavila prodej jedné miliardy bezpečnostních intravenózních katetrů Vasofix® Safety a Introcan® Safety. Výrazně tak zvýšila ochranu před bodnými poraněními, která způsobují přenos nebezpečných infekcí, jako jsou hepatitida typu B a C a virus HIV.

Hlavní přínos bezpečnostních intravenózních katetrů spočívá v pasivní ochraně. Jsou opatřeny patentovaným integrovaným automaticky se aktivujícím bezpečnostním klipem, jenž ukrývá ostrý hrot jehly při jejím vytažení z kanyly, a brání tím riziku náhodného poranění injekční jehlou. Je také prokázáno, že ochranný mechanismus, pokud je používán spolu s dalšími preventivními prostředky, snižuje riziko nákazy pacienta chorobami souvisejícími s nitrožilní léčbou, jako je například MRSA.

Společnosti B. Braun se roce 2010 podařilo navýšit kvantitativní podíl bezpečnostních katetrů v celém sortimentu intravenózních katetrů  o 60 %.  V následujících letech plánuje jeho další posílení, a to zejména v zemích, kde mají jen minimální povědomí o bezpečnostních zásadách. 

Výhody bezpečnostních kanyl Vasofix® Safety a Introcan® Safety?

Snadná punkce díky většímu rozsahu úhlů pro kanylaci

  • Snadnější zavedení kanyly díky hladkému lubrikovanému povrchu
  • Pasivní bezpečnostní mechanismus chrání před poraněním použitou jehlou a s ním spojenými infekcemi
  • Komfort pro pacienty je zvýšen vysokou úspěšností punkce a redukcí bolestivosti díky snížení síly potřebné k zavedení katetru
  • Minimalizace stresu z vlastní punkce nejen na straně pacienta, ale i zdravotníka
redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče