Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun Omniflush® - proplachovací stříkačka s fyziologickým roztokem

11. Říjen 2010

B. Braun Omniflush® - proplachovací stříkačka s fyziologickým roztokem

Na optimalizaci nákladů a zvyšování bezpečnosti ve zdravotnictví je kladen stále větší důraz. S ohledem na tuto skutečnost přichází koncern B. Braun na trh s novým výrobkem, který tyto požadavky zcela splňuje. Je jím proplachovací stříkačka s fyziologickým roztokem B. Braun Omniflush®.

B. Braun Omniflush® je sterilní polypropylenová stříkačka typu Luer-lock, bez obsahu latexu, která je naplněna sterilním apyrogenním izotonickým roztokem chloridu sodného ve vodě v koncentraci
0,9 mg/ml.

B. Braun Omniflush® je připraven pro přímé použití, které zefektivňuje a urychluje celý proces proplachování intravenózních katetrů. Jedná se o bezpečný a inteligentní systém, který plně zapadá do programu B. Braun Safety Concept.

Každá vteřina se počítá

Proplachování katetru standardním způsobem je možno provést v deseti krocích. Proces proplachování pomocí předplněné stříkačky B. Braun Omniflush® je zredukován pouze do kroků šesti (viz schéma
v obrázku nahoře), což ve výsledku znamená časovou úsporu čtyřiceti sekund, které můžete věnovat pacientovi.

Proplachovací stříkačky B. Braun Omniflush® jsou dostupné v následujících variantách:

Omniflush NaCl 0,9 %

  • 3 ml roztoku v 6ml stříkačce
  • 5 ml roztoku v 6ml stříkačce
  • 5 ml roztoku ve 12ml stříkačce
  • 10 ml roztoku ve 12ml stříkačce

Proplachovací stříkačky B. Braun Omniflush® jsou na první pohled identifikovatelné díky odlišnému
a jasnému označení. Vzhledem k tomuto balení je výrazně sníženo riziko chybné medikace
a kontaminace během proplachování katetru.

Jako u všech nových výrobků koncernu B. Braun je samozřejmostí, že je stříkačka bez obsahu latexu
a škodlivého DEHP. V případě zájmu o tento nový výrobek neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce, kteří vám rádi poskytnou více informací.

Petr Misař
Produktový specialista divize Hospital Care, společnost B. Braun Medical s.r.o.
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

 Mgr. Tomáš Glac popisuje zkušenosti se zavedením standardů pro bezpečnou uzavřenou infuzní linku ve Fakultní nemocnici Ostrava.

09.07.2015
Infuzní terapie

Pro kladenskou nemocnici je bezpečí pacientů na prvním místě a ve světle posledních událostí jako jedna z mála zavedla plošné používání nízkokoncentrovaného kalia na všech svých odděleních.

30.10.2014
Aktuality z B. Braun

Kalium však také může sloužit jako modelový příklad, jak lze riziko poškození pacienta relativně jednoduchými opatřeními minimalizovat. Na tuto zcela konkrétní problematiku se vůbec poprvé v ČR zaměřila konference pořádaná Aesculap Akademií s názvem „Bezpečné podávání kalia ve zdravotnických zařízeních“, která proběhla 25. února v pražském Lékařském domě.

04.04.2014
Intravenózní léčiva