Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun na Hospimedice představuje budoucnost chirurgického šití

22. Říjen 2007

B. Braun na Hospimedice představuje budoucnost chirurgického šití

B. Braun se opět účastní odborného veletrhu Hospimedica v Brně. U příležitosti 100. výročí zahájení výroby chirurgického šití vyhlašuje soutěž The Future of Sutures s cenami v celkové hodnotě 400 000 eur.

Praha, 16. října 2007 - V roce 2008 uplyne sto let od chvíle, kdy společnost B. Braun představila první průmyslově vyráběné sterilní šicí materiály pro chirurgické účely. U příležitosti tohoto významného výročí vyhlašuje B. Braun mezinárodní soutěž The Future of Sutures (Budoucnost šití). Českým odborníkům tento celoroční projekt představí MUDr. Lubomír Klepáč, jednatel společnosti B. Braun Medical, na veletrhu Hospimedica, který probíhá v prostorách brněnského veletržního centra ve dnech 16. až 19. října 2007.

B. Braun na veletrhu Hospimedica představí nejen samotnou soutěž, ale také řadu produktů z oblasti chirurgie se zaměřením na sterilizaci a pokroky v uzavírání ran. Návštěvníci prezentace společnosti B. Braun si mimo jiné budou moci vyzkoušet laparoskopické šití na  modelu lidského trupu. Na stánku 086 v pavilonu B nebude chybět ani nejnovější generace automatických infúzních systémů. Nedílnou součástí expozice budou také zařízení pro mimotělní ošetření krve či prezentace prodejen Zelená hvězda.

„Kromě vlastního výzkumu a vývoje podporujeme hledání nových postupů v této klíčové oblasti moderní chirurgie,“ říká MUDr. Lubomír Klepáč. „Věřím, že právě Hospimedica je místo, kde takové myšlenky můžeme nejlépe prezentovat.“

Ještě před sto lety lékaři zašívali rány vlákny vyrobenými z jehněčích střev. Dnes B. Braun nabízí širokou škálu produktů pro zajištění nejlepší možné péče o různé typy tkání. Neustále však hledá nové postupy a nápady, které mohou obor chirurgického uzavírání ran posunout dál. Soutěž The Future of Sutures, která probíhá ve třiceti zemích světa, podněcuje vzájemnou spolupráci mezi odborníky z různých oborů. Autorům nejzajímavějších myšlenek nabízí jako motivaci nejen možnost zapsat se do historie medicíny, ale také finanční ceny v celkové hodnotě 400 000 eur.

„Možná se podaří objevit postup, který stehy a svorky úplně vytlačí. Nebo se objeví inteligentní vlákno, které se dokáže přizpůsobit konkrétním podmínkám a tkáním příjemce,” uvedl při vyhlášení soutěže Prof. Dr. Hartwig Bauer, předseda Německé chirurgické společnosti, jednoho z odborných garantů soutěže.

The Future of Sutures v datech
12. 9. 2007 - 29. 2. 2008 Registrace
31. 3. 2008 Uzavření úvodního hodnocení a rozhodnutí o zařazení vybraných prací do soutěže
1. 4. - 30. 6. 2008 Prostor na dopracování přijatých prací
1. 7. - 15. 9. 2008 Hodnocení prací na národní úrovni
15. 9.  2008 Představení národních vítězů
15. 9. - 5. 12. 2008 Hodnocení prací na mezinárodní úrovni
5. prosinec 2008 Slavnostní vyhlášení vítězů v Berlíně

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory