Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun lékařům přináší opravdu ostrý obraz

29. Duben 2008

B. Braun lékařům přináší opravdu ostrý obraz

Full HD standard poskytne lékařům při operacích a vyšetřeních rozlišení až 2,1 megapixelů, navíc ve formátu 16:9. Systém B. Braun Aesculap Camera PV440 je prvním zdravotnickým systémem svého druhu na světě. Nové zařízení najde uplatnění vedle laproskopické chirurgie i v gynekologii, neuroendoskopii, artroskopii a dalších endoskopických chirurgických metodách.

Praha, 7. května 2008 - Společnost B. Braun uvedla na trh lékařské zařízení pro snímání a zobrazování ve formátu Full HD. Systém Aesculap PV440 poskytne lékařům v průběhu neinvazivních vyšetření a operací téměř realistický obraz. Pětkrát lepší rozlišení než u doposud používaného standardu PAL, 1080 řádků místo zastaralých 576, obnovovací frekvence 60 Hz, progresivní skenování a poměr stran obrazu 16:9 zvýší nejen komfort lékařů při zákroku a sníží únavu jejich očí, ale zároveň znamená pro pacienta výrazné zvýšení bezpečnosti během výkonu.

„Nové Full HD zařízení je další z řady inovativních medicínských prostředků B. Braun,“ vysvětluje MUDr. Alan Munteanu, Sales & Marketing manager chirurgické divize Aesculap. „Náš nový kamerový systém lékařům nabízí zcela bezprecedentní kvalitu obrazu, která přesně vyhovuje potřebám moderních operačních a vyšetřovacích metod.“

Produkty B. Braun Aesculap patří mezi špičku v oblasti chirurgických nástrojů a zařízení. Full HD kamerový a zobrazovací systém Aesculap PV440 je v současnosti jediným svého druhu na světě. Vedle jmenovaných parametrů disponuje 2,5 násobným optickým a 2 násobným digitálním zoomem. Dále kamera automaticky optimalizuje světlost přenášeného obrazu, umožňuje snadnou obsluhu díky intuitivnímu ovládání a je kompatibilní i se staršími endoskopy společnosti B. Braun.

Současně s kamerou byl na trh uveden 23“ HD LCD monitor PV944, který plně využívá možností standardu Full HD.


Zobrazovací metody v lékařství

Při endoskopických operacích lékaři sledují anatomické struktury a svoje nástroje pouze na obrazovce monitoru své endoskopické sestavy, protože se zákrok odehrává uvnitř břišní dutiny, kloubu nebo např. močovodu, cévy, žaludku apod. Tyto tzv. miniinvazivní výkony jsou velmi závislé na použité technice, tedy kvalitě speciálních operačních nebo vyšetřovacích nástrojů, optického systému a následně i snímací kamery a monitoru. Předpokladem bezproblémového zákroku je tedy co nejlepší obraz, který lékaři umožní dobrou orientaci. V posledních letech tato oblast medicíny udělala velký pokrok, ale překvapivě nestačila rychlosti vývoje komerčního průmyslu. Digitální kamery se staly běžnou výbavou domácností dříve než výbavou operačních sálů, Stejně tak DVD nebo HD rekordéry. A zatímco VHS kazety v domácnostech pokrývá prach, najdeme chirurgická pracoviště, kde se staré videokazety ještě stále používají. Nyní se tento poměr obrací.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je velmi diskutovaným tématem. SSI tvoří 38% všech infekcí v nemocnicích.

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. 

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory