Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

B. Braun zlatým partnerem světového kongresu sterilizace

Ing. Jiří Hammer

12. prosinec 2014

Sterilizace

Ve dnech 15. 18. října 2014 proběhl v Praze XV. světový kongres o sterilizaci WFHSS. Registrováno bylo 1 006 účastníků ze 65 zemí celého světa.

Program konference byl rozdělen do několika sekcí, kde se řešila hlavní témata kongresu:

  • sledování procesů předsterilizační přípravy,
  • nové postupy při sterilizaci pomůcek a použití nových technologií,
  • možná rizika při sterilizaci a ošetřování zdravotních pomůcek,
  • monitorování nozokomiálních infekcí a zaváděné programy pro jejich prevenci,
  • endoskopie a možná rizika při její předsterilizační přípravě,
  • robotizace v rámci přípravy zdravotnických pomůcek,
  • obalová technika.

Přednášky na sebe kontinuálně navazovaly, hovořilo se anglicky a byla možnost využít simultánního překladu. Do programu byly zařazeny i workshopy jednotlivých vystavujících firem. Společnost B. Braun Medical byla zlatým partnerem kongresu a svou prezentaci rozdělila na dvě samostatné části.

Kontejnerový systém a sterilizační filtry

V první části Elmar Heidem, ředitel marketingu pro sterilizační kontejnery, představil vizi bezpečných sterilizačních kontejnerů s ochrannou sterilizační bariérou s důrazem na používání sterilizačních filtrů. Vysvětlil také kvalitativní parametry kontejnerového systému Aesculap a možnosti jeho variabilního nasazení v praxi.

Ve druhé části Mgr. Katarína Jendrušáková, vedoucí sestra centrální sterilizace v Popradě, hovořila o ročním provozu kontejnerového systému Aesculap v Nemocnici Poprad, v jednom z nejmodernějších nových pracovišť svého druhu na Slovensku. Představila také nemocnici a její novou moderní technologii na operačních sálech a centrální sterilizaci. Nejzajímavější částí prezentace byla ukázka informačního systému MEDIX® v řízené dokumentaci veškerých sterilizačních procesů za pomocí čárových kódů, s přesným sledováním oběhu kontejnerového systému Aesculap, a byla též zmíněna i vynikající kvalita tohoto systému. Nemocnice Poprad po ročním provozu sto padesáti kontejnerů Aesculap neeviduje ani jednu reklamaci. 

Prodejní tým v Praze přišel na stánek navštívit a podpořit i MUDr. Lubomír Klepáč, MBA, viceprezident divize Aesculap pro region východní Evropy. Na fotce s Mgr. Katarínou Jendrušákovou, vedoucí sestrou centrální sterilizace popradské nemocnice, Ing. Jiřím Hammerem (vpravo) a Mgr. Davidem Fibigrem (vlevo), zástupci společnosti B. Braun Medical

Další informace

Medix® Full - Informační systém pro pracoviště operační sály a centrální sterilizace
Medix® Lite CS - Informační systém určený zejména pro pracoviště centrálních sterilizací
Medix® Lite OS - Informační systém určený zejména pro pracoviště operačních sálů
Medix® - Přídavné moduly k dokoupení

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník