Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

B. Braun otevřel novou továrnu v Hanoji

Veronika Tichá

27. Říjen 2011

Koncern B. Braun investoval téměř 32,6 milionů eur do nového závodu na výrobu infuzních setů, který se tak stal největším komplexem na výrobu zdravotnické techniky ve Vietnamu. Slavnostního otevření závodu se 11. října 2011 zúčastnili i kancléřka Angela Merkelová a předseda správní rady koncernu B. Braun Dr. Heinz-Walter Grosse.
Dr. Grosse ve svém proslovu zdůraznil, že ze 43 000 zaměstnanců koncernu B. Braun na celém světě jich v Asii pracuje více než 10 000, a z toho téměř tisíc právě ve Vietnamu: „Ve Vietnamu, podobně jako ve všech dalších zemích, kde B. Braun působí, klademe velký důraz na vzdělávání zaměstnanců, a to zejména mladých lidí. Naším cílem je mladým Vietnamcům, stejně jako Malajcům, poskytovat kvalitní odbornou přípravu podle německého vzoru.“

Předseda správní rady koncernu B. Braun Dr. Heinz-Walter Grosse s německou kancléřkou Angelou Merkelovou při slavnostním otevření nové továrnyB. Braun ve Vietnamu

Koncern B. Braun působí ve Vietnamu ve formě „joint venture“ od počátku 90. let minulého století. V roce 1992 otevřela společnost své zastoupení nejprve v Ho Či Minově Městě, poté následovaly pobočky v Hanoji, Danangu, Can Tho a Hue. V roce 1996 založil B. Braun svůj první vietnamský závod - továrnu na výrobu infuzních roztoků v Hanoji. Pobočka B. Braun ve Vietnamu je dnes stoprocentní dceřinou společností nadnárodního koncernu B. Braun s tisíci zaměstnanci. Otevření továrny na výrobu infuzních roztoků bude představovat další významnou událost, která v příštím roce přinese až dvě stovky nových pracovních míst.

Nejmodernější výrobní závod

Nové výrobní zařízení v Hanoji má rozlohu o něco málo větší než fotbalové hřiště - 9 800 m2.

Výroba setů vzroste z 35 milionů až na 100 milionů kusů ročně a v dlouhodobém horizontu tak bude činit až 200 milionů infuzních setů za rok. Závod byl projektován a postaven v souladu s nejnovějšími standardy, přičemž špičkovou kvalitu produkce bude zajišťovat použití německých technologií. Stejně vysoké standardy byly uplatněny také na pracovní prostředí - včetně dostatku denního světla ve výrobních halách a parku sloužícího k odpočinku zaměstnanců během pracovních přestávek. V komplexu budov je poskytována i lékařská péče.

Globální investiční program

Nový závod v Hanoji je součástí dvou investičních programů v celkové výši 3 miliard eur, určených především k budování a rozšiřování výrobních zařízení na celém světě, Německo nevyjímaje. V rámci tohoto investičního programu byla rozšířena také další továrna na výrobu infuzních setů, která stojí v německém Melsungenu, sídle koncernu B. Braun. 

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník