Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

B. Braun na Hospimedice představuje budoucnost chirurgického šití

redakce Braunovin

22. Říjen 2007

Uzavírání ran
B. Braun se opět účastní odborného veletrhu Hospimedica v Brně. U příležitosti 100. výročí zahájení výroby chirurgického šití vyhlašuje soutěž The Future of Sutures s cenami v celkové hodnotě 400 000 eur.
Praha, 16. října 2007 - V roce 2008 uplyne sto let od chvíle, kdy společnost B. Braun představila první průmyslově vyráběné sterilní šicí materiály pro chirurgické účely. U příležitosti tohoto významného výročí vyhlašuje B. Braun mezinárodní soutěž The Future of Sutures (Budoucnost šití). Českým odborníkům tento celoroční projekt představí MUDr. Lubomír Klepáč, jednatel společnosti B. Braun Medical, na veletrhu Hospimedica, který probíhá v prostorách brněnského veletržního centra ve dnech 16. až 19. října 2007.

B. Braun na veletrhu Hospimedica představí nejen samotnou soutěž, ale také řadu produktů z oblasti chirurgie se zaměřením na sterilizaci a pokroky v uzavírání ran. Návštěvníci prezentace společnosti B. Braun si mimo jiné budou moci vyzkoušet laparoskopické šití na  modelu lidského trupu. Na stánku 086 v pavilonu B nebude chybět ani nejnovější generace automatických infúzních systémů. Nedílnou součástí expozice budou také zařízení pro mimotělní ošetření krve či prezentace prodejen Zelená hvězda.

„Kromě vlastního výzkumu a vývoje podporujeme hledání nových postupů v této klíčové oblasti moderní chirurgie,“ říká MUDr. Lubomír Klepáč. „Věřím, že právě Hospimedica je místo, kde takové myšlenky můžeme nejlépe prezentovat.“

Ještě před sto lety lékaři zašívali rány vlákny vyrobenými z jehněčích střev. Dnes B. Braun nabízí širokou škálu produktů pro zajištění nejlepší možné péče o různé typy tkání. Neustále však hledá nové postupy a nápady, které mohou obor chirurgického uzavírání ran posunout dál. Soutěž The Future of Sutures, která probíhá ve třiceti zemích světa, podněcuje vzájemnou spolupráci mezi odborníky z různých oborů. Autorům nejzajímavějších myšlenek nabízí jako motivaci nejen možnost zapsat se do historie medicíny, ale také finanční ceny v celkové hodnotě 400 000 eur.

„Možná se podaří objevit postup, který stehy a svorky úplně vytlačí. Nebo se objeví inteligentní vlákno, které se dokáže přizpůsobit konkrétním podmínkám a tkáním příjemce,” uvedl při vyhlášení soutěže Prof. Dr. Hartwig Bauer, předseda Německé chirurgické společnosti, jednoho z odborných garantů soutěže.


The Future of Sutures v datech
12. 9. 2007 - 29. 2. 2008 Registrace
31. 3. 2008 Uzavření úvodního hodnocení a rozhodnutí o zařazení vybraných prací do soutěže
1. 4. - 30. 6. 2008 Prostor na dopracování přijatých prací
1. 7. - 15. 9. 2008 Hodnocení prací na národní úrovni
15. 9.  2008 Představení národních vítězů
15. 9. - 5. 12. 2008 Hodnocení prací na mezinárodní úrovni
5. prosinec 2008 Slavnostní vyhlášení vítězů v Berlíně

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník