Přejít k hlavnímu obsahu

B. Braun Cooling Zone poprvé na triatlonovém závodu Xterra

redakce Braunovin

23. srpen 2019

Nejlepší terénní triatlonisté Evropy se v sobotu 3. srpna sešli na jihu Čech. Prachatice hostily evropský šampionát seriálu Xterra. Vítězství si připsali francouzští reprezentanti Morgane Riouová a Arthur Serrières. Česká reprezentantka Helena Karásková si doběhla pro stříbrnou medaili.

Šampionátu předcházel odborný workshop Aesculap Akademie v Pavilonu B. Braun Dialog věnovaný krizovým stavům a kolapsům z důvodu přehřátí organismu u vytrvalostních sportovců. Hlavním lektorem a zároveň aktivním účastníkem prachatického triatlonu byl prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., FCMA, přednosta I. interní kliniky Fakultní nemocnice Plzeň a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy, který na kurzu apeloval právě na pořadatele vytrvalostních závodů, aby nepodceňovali možnost okamžitého zchlazení přehřátých sportovců.


Závod šlo absolvovat i v rámci štafet, a tak si bratři Tomáš a David Svobodovi vybrali našeho ambasadora Marka Rauchfusse, který 32 km zajel za 1:26, což byl jeden z nejrychlejších časů na horském kole


Pořadatelé Xterra se proto rozhodli poprvé zavést takzvané chladicí vany. „S pořadateli jsme se domluvili na instalaci chladicí zóny, kterou mohli sportovci využívat pro okamžité zchlazení po výkonu. Vzhledem k počasí, které nebylo teplotně extrémní, nebylo naštěstí zóny potřeba pro kritické stavy, ale právě pro rychlou regeneraci svalů,“ říká za B. Braun MUDr. František Vojík, manažer divize Hospital Care.


V jedné z van se právě chladí vítěz závodu Xterra Sprint Matěj Lukeš z Triatlon Plzeň


Na závodu nechyběla ani výživa Inkospor „Xterra je velmi prestižní závod, takže nás těší, že si pořadatelé jako dodavatele výživy opět vybrali zrovna Inkospor. Během závodů se spotřebovalo 1000 ks Inkospor Energy gelu a stovky litrů iontových nápojů. Nově jsme pro závodníky v cíli připravili i regenerační nápoj Inkospor X-treme Recovery a oblíbené proteinové tyčinky Protein Pack,“ říká produktový a marketingový specialista značky Ikonspor Bc. Martin Vlček.


Šampioni dobře vědí, že už vypití jednoho piva zpomaluje regeneraci


prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., přednosta I. interní kliniky FN a LF UKv Plzni s dcerou na triatlonovém závodu Xterra


foto Carel du Plessis a Inkospor

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník