Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Aesculap® 3D EinsteinVison 3.0

27. Září 2017

Aesculap® 3D EinsteinVison 3.0

Značka Aesculap je již po desetiletí synonymem pro kvalitu, inovaci a tvorbu nových standardů v chirurgii. S rozvojem miniinvazivních postupů to platí i pro technologie používané v laparoskopické chirurgii.

Divize Aesculap společnosti B. Braun byla prvním dodavatelem, který uvedl na český trh Full HD rozlišení. S ohledem na poměr cena-výkon a s ohledem na schopnosti lidského oka je toto rozlišení dodnes zlatým standardem. V oblasti nástrojů bylo zas významnou inovací vyvinutí nových 3,5mm instrumentů AdTec mini, které se osvědčily jako nejlepší řešení pro tzv. scarless Sumery a odolaly i krátkodobému marketingovému boomu SPA přístupů a dalších řešení. Opravdovým evolučním krokem bylo ovšem první uvedení laparoskopického systému s 3D zobrazením na český trh v roce 2012. Jednalo se o první generaci úspěšného systému Einstein Vision. Dnes bychom vám chtěli představit už třetí generaci tohoto laparoskopu, Aesculap® 3D EinsteinVison 3.0.

Jsme přesvědčeni, že i EinsteinVision 3.0 bude mít u laparoskopických a thorakoskopických chirurgů, gynekologů, urologů a kardiochirurgů úspěch. Svými vlastnostmi vychází z velmi úspěšné předchozí generace. Jedinečné přednosti druhé generace však navíc doplňuje několika vylepšeními, díky kterým je ještě univerzálnější a uživatelsky přívětivější.

Standardem systému Einstein Vision je brilantně ostrý obraz s nativním rozlišením FULL HD na 32” monitoru s naprosto věrným 3D zobrazením. Nechybí ani osvědčený koncept speciálního sterilního návleku endoskopu a kamerové hlavy. Kamerová hlava s endoskopem zůstává na sále a je stále připravena k okamžitému použití. Díky tomu, že samotný endoskop není třeba sterilizovat, minimalizuje se riziko poškození během transportu a během reprocesingu, což výrazně zvyšuje životnost systému. Pokud by přece jen někdo preferoval standardní způsob sterilizace, nový systém tuto formu reprocesingu podporuje.

Ve srovnání s konvenčními 3D systémy vyniká i nadále systém Einstein Vision tím, že má v distálním konci endoskopu integrované vyhřívání, které preventivně zabraňuje mlžení endoskopu. V nové generaci je toto vyhřívání doplněno o elektronické zařízení, které zajišťuje optimální teplotu endoskopu v celém průběhu laparoskopického výkonu. Rovněž zůstává digitální otáčení obrazu o 180° pro zjednodušení operatérovy orientace v operačním poli, nabídka endoskopů s úhlem pohledu 30° nebo 0° nebo automatické ostření kamery „autofocus“ pro stále ostrý obraz.

Nová generace Einstein Vision 3.0 nově nabízí univerzální kamerovou jednotku pro napojení 3D laparoskopů a zároveň všech typů konvenčních 2D kamerových hlav Aesculap.

Důležitou inovací jsou pokročilá obrazová nastavení u všech uživatelských módů, jako je zvýraznění tkáňových struktur, speciální zobrazovací algoritmus pro redukci kouře nebo funkce PoP (Picture out of Picture), které rozdělí displej na dva obrazy. Díky těmto funkcím je zabezpečeno optimální zobrazení ve všech situacích.

Václav Novotný, DiS.
divize Aesculap - chirurgie
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Aesculap Akademie společně s Thomayerovou nemocnicí a IKEM již počtvrté uspořádala speciální kurz VATS lobektomie s 3D technologií, který je zaměřen na hrudní chirurgii miniinvazivní metodou. Podívejte se na video.

10.02.2016
Chirurgie

Vylepšená verze zobrazovací technologie Einstein Vision 2 je zákazníky pozitivně přijímána a začíná pronikat i do dalších lékařských oborů, kde se stává standardem miniinvazivní operativy. Pod ambiciózním názvem Einstein Vision uvedla před dvěma lety společnost Aesculap na trh zcela novou zobrazovací 3D technologii. Přijetí technologické novinky předcházelo velké očekávání, protože první generace tohoto unikátního zařízení byla odborníky přijata rozpačitě.

30.01.2015
Chirurgie

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Z odborných studií je prokázáno, že výskyt SSI tvoří 38%1 všech infekcí v nemocničním prostředí a rozvine se až u 5 % podstupujících chirurgický zákrok.2 Tvoří tak jeden z nejvýznamnějších podílů infekcí spojených se zdravotní péčí (HCAI).3

23.11.2021
Chirurgické obory