Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Acculan® 3Ti Electro - Pohled do světa motorů

Petr Osička

10. listopad 2010

Ve druhé polovině tohoto roku jsme se dočkali dlouho avizované důležité produktové změny v motorových systémech Aesculap. Jedna výrobní řada definitivně skončila a uvolnila místo nové, modernější.

Ukončení Comfort Line

Po více než třinácti letech byla ukončena výroba vzduchového systému Comfort Line. Systému, který si díky své jednoduchosti a spolehlivosti získal nemálo příznivců z řad ortopedů a traumatologů. Společnost B. Braun se tímto krokem zařadila k celosvětovému trendu, kterým je jednoznačný příklon
k bateriovým pohonům u ortopedické a traumatologické operativy. Tato tendence je způsobena především tím, že dnešní typy baterií jsou již schopny plně nahradit vzduchové pohony u low-speed systémů. Stávající uživatelé Comfort Line však nemusí mít obavy, protože servisní podpora
a dostupnost náhradních dílů jsou garantovány až do konce roku 2019.

Acculan® 3Ti Electro

Někteří lékaři mají s přístroji na bateriový pohon špatné zkušenosti, a proto jim nedůvěřují. Tyto poznatky inspirovaly divizi Aesculap koncernu B. Braun, která se rozhodla uvést na trh zcela nový motorový systém. Acculan® 3Ti Electro převzal to nejlepší z bateriového systému Acculan® 3Ti a byl inovován na základě dlouholetých zkušeností s výrobou elektrických systémů.

Acculan® 3Ti Electro je zkratka pro:

 • Spolehlivost - veškerá elektronika se nesterilizuje, což prodlužuje její životnost
 • Napájení - stačí pouze připojení k elektrické síti a můžete pracovat
 • Intuitivní ovládání - ovládáte pouze dvě tlačítka: regulace rychlosti a zpětný chod
 • Mechanické čištění - všechny používané komponenty je možné spolu se systémem Eccos mýt
  v myčkách
 • Titanový povrch - povrch, který se osvědčil v extrémních podmínkách a má nesrovnatelně lepší vlastnosti než běžně používané materiály
 • Ergonomický design - přístroje „padnou“ do ruky

Jak to funguje?

Pokud vlastníte náš bateriový systém Acculan ® 3Ti a chcete využívat možností elektrického pohonu jako primárního nebo sekundárního zdroje, stačí vám k tomu pouze čtyři komponenty.

Jednoduchým zasunutím jednotlivých dílů do sebe
a následným připojením k elektrické síti je systém připraven
k použití. Nový motorový systém nabízí atraktivní alternativu pro využití v ortopedii, traumatologii, kardiochirurgii a dalších operačních oborech. Pokračuje v naší filozofii nesterilní řídicí elektroniky, jednoduchosti a spolehlivosti. Acculan® 3Ti Electro bude dostupný v první polovině listopadu 2010.

Nový design pilových listů

Další novinkou, která přichází na náš trh, jsou pilové listy
s novým designem. Tato změna se týká listů se systémem uchycení pro 3Ti (zasouvací) i listů s klasickým uchycením (dotažení matkou). Pokud vás Acculan® 3Ti Electro zaujal
a chcete si ho vyzkoušet nebo máte jakýkoliv dotaz k novým pilovým listům, neváhejte nás kontaktovat.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník