Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

4. národní turnaj lékařů

MUDr. Jan Kirchner

16. listopad 2009

Česká lékařská tenisová společnost (www.clts.cz ) uspořádala ve dnech 18. - 20. září 2009 v pořadí již 4. ročník národního turnaje lékařů.

Zúčastnilo se ho celkem šestatřicet lékařů a lékařek. Turnaj proběhl na dvorcích TC Gejzírpark Karlovy Vary za mimořádně krásného počasí, a účastníci si tak mohli vychutnávat karlovarské babí léto. Generálním partnerem byla agentura Congress Prague, hlavním partnerem Nemos Plus - Nemocnice Ostrov a partnerem společnost B. Braun Medical. Mediálním partnerem byly Zdravotnické noviny. Všem uvedeným patří poděkování. Dík účastníků náleží i TC Gejzírpark a zvláště panu Janu Kučerovi
za hladké řízení turnaje.
Turnaj měl vysokou úroveň. Ta byla dána jak účastí hráčů majících za sebou významné úspěchy na mistrovstvích pořádaných pod hlavičkou World Medical Tennis Society (WMTS), tak i příchodem nových hráčů a hráček, zejména mladších věkových kategorií. Výsledky turnaje jsou uvedeny níže. Některé z nich hovoří samy za sebe - svědčí o tuhých bojích do posledního míčku.
Také společenská stránka akce se vydařila, všichni účastníci odjížděli domů s pěknými dojmy
a naladěni na příští turnaje pořádanými WMTS, zejména na 40. kongres a mistrovství WMTS na Slovensku v Banské Bystrici, od 28. 8. - 4. 9. 2010, a poté od 20. - 26. srpna 2011 v Karlových Varech. Informace najdete na www.clts.cz a též na www.wmtstennis.org.

Výsledky:
Muži MD open (do 39 let):
8 účastníků, semifinále: Res O. - Kojecký Z. 6:4, 6:7, 6:4 , Špička P. - Šín M. 6:4, 6:0; finále: Špička P. Prachatice) - Res O. (Ostrava) 6:0, 6:2. M-MD 40+: 9 účastníků, semifinále: Hošek D. - Urbanec R. 6:1, 6:4, Rokyta P. - Albrecht D. 6:2, 6:0, finále: Rokyta P. (Plzeň) - Hošek D. (Chomutov) 6:7, 6:2, 7:5. MMD 50+: 9 účastníků, semifinále: Kratochvíl J. - Špička L. 6:0, 6:2,
Šlosar I. - Trávníček L. (nenastoupil pro zranění) scr., vítěz Šlosar, finále: Kratochvíl J. (Blovice) - Šlosar I. (Chomutov) 6:2, 6:0. MMD 70+: Rotrekl J. (Šumperk) - Waicmann O. (Karlovy Vary) 6:4, 6:2.
V kategoriích žen byly 4 účastnice v kategorii MD -open a 40+ a 4 v kat. 50+ a 60+, proto hráno systémem round-robin: ŽMD open a 40+: 1. Resová K. (Ostrava), 2. Kymplová J. (Praha), 3. Albrechtová E. (J. Hradec), 4. Ondráčková I. (Praha). ŽMD 50+ a 60+: 1. Kršňáková H. (Šumperk),
2. Račická E. (Ostrava), 3. Pešková K. (Most), 4. Hoňková M. (Praha).
Čtyřhra mužů (součet věků dvojice do 100 let): semifinále: Šín, Chrapek - Kolář, Jirásek 6:2, 6:4, Konečný, Rokyta - Kratochvíl, Špička P. 6:3, 4:6, 10:8 (velký tie-break), finále: Šín, Chrapek (Olomouc) - Konečný (Cheb), Rokyta (Plzeň) 6:3, 6:7, 10:7 ve velkém tie-breaku. Čtyřhra mužů (součet věků nad100 let): semifinále: Zoubek, Kirchner - Waicmann, Rotrekl 6:2, 6:2, Šmejkal, Špička - Staňo, Kučera 7:6, 6:3, finále: Šmejkal, Špička (Praha,Prachatice) - Zoubek (Katovice), Kirchner (Karlovy Vary) 2:6,7:6,11:9 (velký tie-break).
Smíšená čtyřhra: (hráno na 9 vítězných her) semifinále: Res, Resová - Kirchner, Kymplová 9:0, Kratochvíl, Krňáková - Urbanec, Račická 9:4, finále: Kratochvíl (Blovice), Kršňáková

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník