Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

200. výročí narození Julia Wilhelma Brauna

1. Červen 2008

200. výročí narození Julia Wilhelma Brauna

J. W. BraunJ. W. BraunDruhého května jsme si připomněli dvousté výročí narození Julia Wilhelma Brauna, který zakoupením lékárny Rosenapotheke v Melsungenu zahájil historii německého koncernu. 

J. W. Braun se narodil v roce 1808 jako nejmladší syn Ludwiga Theodora Brauna, výrobce kočárů z Kasselu. Vyučil se lékárníkem a v roce 1839 koupil „Růžovou lékárnu“ (Rosenapotheke) v Melsungenu. Vyráběl celé soudobé spektrum oblíbených léčivých přípravků a zásoboval trh léčivými bylinami. Julius Wilhelm Braun zemřel 12. prosince 1850. Jeho nejstarší syn Bernhard převzal lékárnu v roce 1864.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka, který cílí primárně na laparoskopickou chirurgii.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun