Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

200. výročí narození Julia Wilhelma Brauna

1. Červen 2008

200. výročí narození Julia Wilhelma Brauna

J. W. BraunJ. W. BraunDruhého května jsme si připomněli dvousté výročí narození Julia Wilhelma Brauna, který zakoupením lékárny Rosenapotheke v Melsungenu zahájil historii německého koncernu. 

J. W. Braun se narodil v roce 1808 jako nejmladší syn Ludwiga Theodora Brauna, výrobce kočárů z Kasselu. Vyučil se lékárníkem a v roce 1839 koupil „Růžovou lékárnu“ (Rosenapotheke) v Melsungenu. Vyráběl celé soudobé spektrum oblíbených léčivých přípravků a zásoboval trh léčivými bylinami. Julius Wilhelm Braun zemřel 12. prosince 1850. Jeho nejstarší syn Bernhard převzal lékárnu v roce 1864.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun