Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

200. výročí narození Julia Wilhelma Brauna

1. Červen 2008

200. výročí narození Julia Wilhelma Brauna

J. W. BraunJ. W. BraunDruhého května jsme si připomněli dvousté výročí narození Julia Wilhelma Brauna, který zakoupením lékárny Rosenapotheke v Melsungenu zahájil historii německého koncernu. 

J. W. Braun se narodil v roce 1808 jako nejmladší syn Ludwiga Theodora Brauna, výrobce kočárů z Kasselu. Vyučil se lékárníkem a v roce 1839 koupil „Růžovou lékárnu“ (Rosenapotheke) v Melsungenu. Vyráběl celé soudobé spektrum oblíbených léčivých přípravků a zásoboval trh léčivými bylinami. Julius Wilhelm Braun zemřel 12. prosince 1850. Jeho nejstarší syn Bernhard převzal lékárnu v roce 1864.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka: Cellistypt® N-W. Nejnovější zpevněná fibrilární forma Cellistypt® N-W byla designována tak, aby vyhověla speciálním potřebám laparoskopické chirurgie.

05.05.2021
Aktuality z B. Braun

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost