Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

200. výročí narození Julia Wilhelma Brauna

1. Červen 2008

200. výročí narození Julia Wilhelma Brauna

J. W. BraunJ. W. BraunDruhého května jsme si připomněli dvousté výročí narození Julia Wilhelma Brauna, který zakoupením lékárny Rosenapotheke v Melsungenu zahájil historii německého koncernu. 

J. W. Braun se narodil v roce 1808 jako nejmladší syn Ludwiga Theodora Brauna, výrobce kočárů z Kasselu. Vyučil se lékárníkem a v roce 1839 koupil „Růžovou lékárnu“ (Rosenapotheke) v Melsungenu. Vyráběl celé soudobé spektrum oblíbených léčivých přípravků a zásoboval trh léčivými bylinami. Julius Wilhelm Braun zemřel 12. prosince 1850. Jeho nejstarší syn Bernhard převzal lékárnu v roce 1864.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun