Přejít k hlavnímu obsahu

200. výročí narození Julia Wilhelma Brauna

redakce Braunovin

1. Červen 2008

J. W. BraunJ. W. BraunDruhého května jsme si připomněli dvousté výročí narození Julia Wilhelma Brauna, který zakoupením lékárny Rosenapotheke v Melsungenu zahájil historii německého koncernu. 

J. W. Braun se narodil v roce 1808 jako nejmladší syn Ludwiga Theodora Brauna, výrobce kočárů z Kasselu. Vyučil se lékárníkem a v roce 1839 koupil „Růžovou lékárnu“ (Rosenapotheke) v Melsungenu. Vyráběl celé soudobé spektrum oblíbených léčivých přípravků a zásoboval trh léčivými bylinami. Julius Wilhelm Braun zemřel 12. prosince 1850. Jeho nejstarší syn Bernhard převzal lékárnu v roce 1864.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník