Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

167. Žofínské fórum: Společnosti B. Braun a LINET ukázaly, jak inovace zvyšují efektivitu ve zdravotnictví

redakce Braunovin

27. Červen 2014

Aktuality B. Braun
Jak zlepšit efektivitu zdravotní péče a nehrozit její kvalitu? Tato otázka byla jedním z hlavních motivů dnešního 167. Žofínského fóra věnovaného českému zdravotnictví.
 

Podle společností B. Braun a LINET Group, které se na organizaci tohoto setkání podílely, se řešení skrývá mimo jiné i v intenzivnějším využívání inovativních technologií. Ty zrychlují léčbu, zlepšují komfort pacientů i zdravotníků, zvyšují jejich bezpečnost, a v důsledku tak zdravotnickým zařízením šetří náklady. Jak konkrétně inovativní výrobky mohou přispět k efektivnější zdravotní péči, zjistili návštěvníci fóra díky expozici, kterou obě firmy v rámci setkání na Žofíně uspořádaly.      

Společnost B. Braun představila odborné i laické veřejnosti více než šedesátiletý vývoj současných vysoce sofistikovaných systémů, které při zavedení infuze přesně odměřují množství podaných léků nebo výživy. Od roku 1951, kdy spatřil světlo světa první předchůdce dnešních perfusorů, udělala medicína velký skok kupředu a společnost B. Braun se svým vývojem zasloužila doslova o převrat v lékařské péči. K vidění tak byl nejen historicky první lineární dávkovač na světě, ale také celá řada jeho nástupců dokládající průřez šedesátiletou historií infuzní techniky.

Na celosvětový trh bylo dodáno již více než 1,3 milionu přístrojů a B. Braun se díky dlouhé tradici vývoje a inovacím stal oprávněným lídrem celosvětového trhu s infuzní technikou. „Dnešní moderní přístroje pracují se složitým softwarem, který umožňuje naprosto spolehlivé dávkování léčiva, a nemocným velmi usnadňuje život,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun, a dodává: „Když už nemůžeme lidem zdraví vrátit, můžeme alespoň vylepšit jejich život. I proto podporujeme osvětu ohledně mobilních infuzních pump, které jsou vhodné pro parenterální výživu dospělých i dětí. Tyto pumpy se pohodlně vejdou do batohu a nemocným umožňují pohyb i v době, kdy musí být připojeni k výživě. Tváří našich akcí se stala pacientka Monika Malíčková, která trpí syndromem ultrakrátkého střeva a je na domácí parenterální výživě závislá již tři roky. I díky ní se o možnosti mobilní infuzní výživy dozvídají další a další pacienti.“

Společnost LINET pro expozici zvolila jeden z nejnovějších přírůstků ve svém portfoliu - lůžko Eleganza 2. Jedná se o novou generaci akutních lůžek navazující na dosud nejúspěšnější modelovou řadu Eleganza Smart . Nový model však přináší celou řadu inovativních řešení zkvalitňující každodenní péči o pacienty.

Nejvýraznější přínos mají v tomto ohledu unikátní dělené plastové postranice 4SAFE®, které disponují novou technologií SoftDrop pro snadnější a tišší sklápění a díky ergonomickému designu výrazně usnadňují mobilizaci pacienta. Výrobce například do hlavové postranice vůbec poprvé integroval tlačítko Mobi-Lift pro ovládání výškového nastavení ložné plochy. Mobi-lift pomáhá i méně pohyblivým pacientům samostatně a bezpečně vstávat jen s minimální asistencí třetí osoby.

„Zvláštní pozornost jsme při vývoji lůžka věnovali osobnímu prostoru pacienta. Díky nově řešené horní hraně postranice vznikl po celé její délce univerzální úchyt pro fixaci různého příslušenství. Vyřešilo se tím umístění a dostupnost ručního ovladače, praktický box Handy zase pacientovi umožní mít osobní věci, jako mobilní telefon, brýle, nebo ovladač na televizi vždy po ruce. Společně s variabilitou barevného provedení a designem, který vychází z dlouhodobé spolupráce s předními průmyslovými designéry, právě taková řešení učinila z Eleganzy 2 v kategorii akutních lůžek jeden z nejatraktivnějších produktů na trhu“ říká Dušan Volráb, produktový manažer společnosti LINET.

 

O LINET Group SE

Koncern sídlící v nizozemském Dordrechtu je největším evropským poskytovatelem inovativních, vysoce kvalitních lůžek, matrací a vybavení pro nemocnice, ústavy sociální péče a stacionární pečovatelské jednotky. V roce 2011 jej založili majitelé společností LINET spol. s.r.o. a WiBo GmbH. Roční produkční kapacita holdingu, který disponuje dvěma výrobními závody v Želevčicích u Slaného a v německém Wickede a zaměstnává 900 lidí, dosahuje 120 tisíc lůžek. Holding své produkty vyváží do více než 100 zemí světa, přičemž využívá vlastních obchodních zastoupení v několika evropských zemích, Jižní Americe a v USA i síť partnerských distribučních společností. Více na www.linet.cz.

 

 

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník