Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

13. ročník tenisového turnaje čtyřher zdravotníků

11. Červen 2010

13. ročník tenisového turnaje čtyřher zdravotníků

Nemocnice Jihlava uspořádala 17. dubna v pořadí tenisový turnaj zdravotníků. proběhla v prostorách tenisového klubu Spartak ředitelem turnaje Dětského oddělení nemocnice Jihlava, MUDr. Svojsík. Na akci sponzorsky podílela i B. Braun Medical.

Tenis je na Vysočině zabydleným a tradičním sportem a díky nadšené podpoře primáře Svojsíka je velmi rozšířený i mezi lékaři. Rodinné zázemí a perfektní tenisová hala vytvářejí každoročně kolorit tohoto příjemného setkání na počátku nové tenisové sezony. Začátek patřil krátkému připomenutí předchozích let a zápasů, při němž byli vyjmenováni ti závodníci, kterým se podařilo zúčastnit se všech ročníků.

Současně byly připomenuty i důvody neúčasti některých skalních hráčů. V tomto bodě se prolnuly světy tenisu a medicíny, protože následoval Letos přijali pozvání mimo jiné i hejtman kraje Vysočina
MUDr. Jiří Běhounek, který jak se sluší a patří absolvoval turnaj čtyřher po boku svého zdravotního rady MUDr. Lukáše Kettnera. Akci zaštítil a aktivní účastí podpořil rovněž ředitel nemocnice Jihlava
Ing. Josef Čekal. Nemohl chybět ani velký fanoušek a aktivní hráč tenisu MUDr. Tomáš Fiala, ředitel nemocnice ve Strakonicích. Společně s nimi na kurtech zápolilo dalších dvaadvacet lékařů a zdravotníků. Je nutno přiznat, že účast nejvyšších špiček zdravotnictví kraje nebyla na akci vůbec znát a vše probíhalo ve velmi příjemné a neformální atmosféře. Diskuse nad forhendy, náběhy na síť
a taktickými chybami se střídaly s povídáním o praxích, nemocnicích, pacientech a politice.

Jako stín však nad turnajem ležela tragédie letadla polských vládních představitelů. Organizátoři proto
v pravé poledne turnaj přerušili a všichni minutou ticha uctili památku tragicky zesnulých. Po přestávce turnaj pokračoval. Ve čtvrtfinále se ukázalo, že sponzorství či ředitelský post žádné body nepřinášejí - prohráli jak favorité dvojice Kadlec-Svojsík stejně jako ředitel Fiala s autorem tohoto článku. Finále bylo napjaté, nervy pracovaly a bojovalo se až nadoraz, závěr se už ve společenské místnosti naopak nesl v uvolněné atmosféře. Vítěznou cenu si nakonec odnesla dvojice Fedora-Dominik.

Při loučení a pevném stisku ruky primáře MUDr. Milana Svojsíka mi bylo jasné, že o pokračování krásné tenisové tradice není pochyb, a už nyní se těším na setkání v Jihlavě v roce 2011.

MUDr. Alan Munteanu
ředitel divize Aesculap
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun