Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

13. ročník tenisového turnaje čtyřher zdravotníků

11. Červen 2010

13. ročník tenisového turnaje čtyřher zdravotníků

Nemocnice Jihlava uspořádala 17. dubna v pořadí tenisový turnaj zdravotníků. proběhla v prostorách tenisového klubu Spartak ředitelem turnaje Dětského oddělení nemocnice Jihlava, MUDr. Svojsík. Na akci sponzorsky podílela i B. Braun Medical.

Tenis je na Vysočině zabydleným a tradičním sportem a díky nadšené podpoře primáře Svojsíka je velmi rozšířený i mezi lékaři. Rodinné zázemí a perfektní tenisová hala vytvářejí každoročně kolorit tohoto příjemného setkání na počátku nové tenisové sezony. Začátek patřil krátkému připomenutí předchozích let a zápasů, při němž byli vyjmenováni ti závodníci, kterým se podařilo zúčastnit se všech ročníků.

Současně byly připomenuty i důvody neúčasti některých skalních hráčů. V tomto bodě se prolnuly světy tenisu a medicíny, protože následoval Letos přijali pozvání mimo jiné i hejtman kraje Vysočina
MUDr. Jiří Běhounek, který jak se sluší a patří absolvoval turnaj čtyřher po boku svého zdravotního rady MUDr. Lukáše Kettnera. Akci zaštítil a aktivní účastí podpořil rovněž ředitel nemocnice Jihlava
Ing. Josef Čekal. Nemohl chybět ani velký fanoušek a aktivní hráč tenisu MUDr. Tomáš Fiala, ředitel nemocnice ve Strakonicích. Společně s nimi na kurtech zápolilo dalších dvaadvacet lékařů a zdravotníků. Je nutno přiznat, že účast nejvyšších špiček zdravotnictví kraje nebyla na akci vůbec znát a vše probíhalo ve velmi příjemné a neformální atmosféře. Diskuse nad forhendy, náběhy na síť
a taktickými chybami se střídaly s povídáním o praxích, nemocnicích, pacientech a politice.

Jako stín však nad turnajem ležela tragédie letadla polských vládních představitelů. Organizátoři proto
v pravé poledne turnaj přerušili a všichni minutou ticha uctili památku tragicky zesnulých. Po přestávce turnaj pokračoval. Ve čtvrtfinále se ukázalo, že sponzorství či ředitelský post žádné body nepřinášejí - prohráli jak favorité dvojice Kadlec-Svojsík stejně jako ředitel Fiala s autorem tohoto článku. Finále bylo napjaté, nervy pracovaly a bojovalo se až nadoraz, závěr se už ve společenské místnosti naopak nesl v uvolněné atmosféře. Vítěznou cenu si nakonec odnesla dvojice Fedora-Dominik.

Při loučení a pevném stisku ruky primáře MUDr. Milana Svojsíka mi bylo jasné, že o pokračování krásné tenisové tradice není pochyb, a už nyní se těším na setkání v Jihlavě v roce 2011.

MUDr. Alan Munteanu
ředitel divize Aesculap
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun