Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

13. ročník tenisového turnaje čtyřher zdravotníků

MUDr. Alan Munteanu

11. Červen 2010

Nemocnice Jihlava uspořádala 17. dubna v pořadí tenisový turnaj zdravotníků. proběhla v prostorách tenisového klubu Spartak ředitelem turnaje Dětského oddělení nemocnice Jihlava, MUDr. Svojsík. Na akci sponzorsky podílela i B. Braun Medical.

Tenis je na Vysočině zabydleným a tradičním sportem a díky nadšené podpoře primáře Svojsíka je velmi rozšířený i mezi lékaři. Rodinné zázemí a perfektní tenisová hala vytvářejí každoročně kolorit tohoto příjemného setkání na počátku nové tenisové sezony. Začátek patřil krátkému připomenutí předchozích let a zápasů, při němž byli vyjmenováni ti závodníci, kterým se podařilo zúčastnit se všech ročníků.

Současně byly připomenuty i důvody neúčasti některých skalních hráčů. V tomto bodě se prolnuly světy tenisu a medicíny, protože následoval Letos přijali pozvání mimo jiné i hejtman kraje Vysočina
MUDr. Jiří Běhounek, který jak se sluší a patří absolvoval turnaj čtyřher po boku svého zdravotního rady MUDr. Lukáše Kettnera. Akci zaštítil a aktivní účastí podpořil rovněž ředitel nemocnice Jihlava
Ing. Josef Čekal. Nemohl chybět ani velký fanoušek a aktivní hráč tenisu MUDr. Tomáš Fiala, ředitel nemocnice ve Strakonicích. Společně s nimi na kurtech zápolilo dalších dvaadvacet lékařů a zdravotníků. Je nutno přiznat, že účast nejvyšších špiček zdravotnictví kraje nebyla na akci vůbec znát a vše probíhalo ve velmi příjemné a neformální atmosféře. Diskuse nad forhendy, náběhy na síť
a taktickými chybami se střídaly s povídáním o praxích, nemocnicích, pacientech a politice.

Jako stín však nad turnajem ležela tragédie letadla polských vládních představitelů. Organizátoři proto
v pravé poledne turnaj přerušili a všichni minutou ticha uctili památku tragicky zesnulých. Po přestávce turnaj pokračoval. Ve čtvrtfinále se ukázalo, že sponzorství či ředitelský post žádné body nepřinášejí - prohráli jak favorité dvojice Kadlec-Svojsík stejně jako ředitel Fiala s autorem tohoto článku. Finále bylo napjaté, nervy pracovaly a bojovalo se až nadoraz, závěr se už ve společenské místnosti naopak nesl v uvolněné atmosféře. Vítěznou cenu si nakonec odnesla dvojice Fedora-Dominik.

Při loučení a pevném stisku ruky primáře MUDr. Milana Svojsíka mi bylo jasné, že o pokračování krásné tenisové tradice není pochyb, a už nyní se těším na setkání v Jihlavě v roce 2011.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník