Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun den ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze

31. Květen 2010

B. Braun den ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze

Ve středu 5. května 2010 proběhl v prostorách Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze jubilejní desátý Den mladých sester. Název setkání zněl „Péče o pacienta z tak trochu jiného pohledu“. Při této příležitosti uspořádala společnost B. Braun
Medical ve spolupráci s vedením nemocnice „B. Braun den“.

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice umožnilo naší společnosti prezentovat poslední zdravotnické novinky, a to nejen v krátkých přednáškách jednotlivých divizí naší společnosti na počátku sesterské konference, ale i v rámci celodenního představení našeho produktového portfolia ve velkém
„párty stanu“. Ten byl postaven již v předvečer konference na travnaté plošině před budovou jídelny, ve které probíhala vlastní konference. Vzdušný stan byl zvolen velice prostorný, aby v něm bylo místo jak pro naše výrobky, tak i pro prezentaci charitativního projektu Úsměv pro život. Za chladného dne určitě dále zpříjemnilo příchozím zdravotníkům zastávku u nás plynové topení a horká káva spolu s drobným občerstvením.

Z našeho portfolia...

Zhruba sto padesát sester a lékařů, kteří nás v průběhu dne navštívili, si tak mohlo prohlédnout různé novinky: šicí materiál, rukavice, porty, infuzní roztoky, stomické pomůcky a dezinfekční programy. Dále se zdravotníci mohli seznámit např. s konceptem hojení ran a „Safety konceptem“ našich kanyl. Ty, které zajímá chirurgická problematika, jistě zaujaly nejen chirurgické nástroje a kontejnery, ale také čistý a velmi ostrý obraz full HD kamery laparoskopické věže anebo snadná obsluha ergonomického operačního stolu Cmax T, jenž byl dominantou stanu. Za zmínku stojí i sestava nejnovějších pump
a dávkovačů Space.

Úsměv pro život

Také prezentace dlouhodobě probíhajícího charitativního projektu Úsměv pro život byla úspěšná. Návštěvníci si zakoupili různé dárkové předměty, a darovali tak v průběhu dne na konto Zdravotního klauna téměř tři tisíce korun.

Za možnost uspořádání celé této originální akce děkujeme hlavně vedení nemocnice - a to náměstkyni a hlavní sestře Mgr. Lence Hejzlarové a organizačnímu týmu společnosti B. Braun, bez kterých by celá akce nemohla proběhnout. Pevně doufáme, že jsme kromě odborné výměny zkušeností se zdravotníky Thomayerovy nemocnice většině z nich alespoň trochu zpříjemnili běžný náročný pracovní den.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun