Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun den ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze

31. Květen 2010

B. Braun den ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze

Ve středu 5. května 2010 proběhl v prostorách Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze jubilejní desátý Den mladých sester. Název setkání zněl „Péče o pacienta z tak trochu jiného pohledu“. Při této příležitosti uspořádala společnost B. Braun
Medical ve spolupráci s vedením nemocnice „B. Braun den“.

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice umožnilo naší společnosti prezentovat poslední zdravotnické novinky, a to nejen v krátkých přednáškách jednotlivých divizí naší společnosti na počátku sesterské konference, ale i v rámci celodenního představení našeho produktového portfolia ve velkém
„párty stanu“. Ten byl postaven již v předvečer konference na travnaté plošině před budovou jídelny, ve které probíhala vlastní konference. Vzdušný stan byl zvolen velice prostorný, aby v něm bylo místo jak pro naše výrobky, tak i pro prezentaci charitativního projektu Úsměv pro život. Za chladného dne určitě dále zpříjemnilo příchozím zdravotníkům zastávku u nás plynové topení a horká káva spolu s drobným občerstvením.

Z našeho portfolia...

Zhruba sto padesát sester a lékařů, kteří nás v průběhu dne navštívili, si tak mohlo prohlédnout různé novinky: šicí materiál, rukavice, porty, infuzní roztoky, stomické pomůcky a dezinfekční programy. Dále se zdravotníci mohli seznámit např. s konceptem hojení ran a „Safety konceptem“ našich kanyl. Ty, které zajímá chirurgická problematika, jistě zaujaly nejen chirurgické nástroje a kontejnery, ale také čistý a velmi ostrý obraz full HD kamery laparoskopické věže anebo snadná obsluha ergonomického operačního stolu Cmax T, jenž byl dominantou stanu. Za zmínku stojí i sestava nejnovějších pump
a dávkovačů Space.

Úsměv pro život

Také prezentace dlouhodobě probíhajícího charitativního projektu Úsměv pro život byla úspěšná. Návštěvníci si zakoupili různé dárkové předměty, a darovali tak v průběhu dne na konto Zdravotního klauna téměř tři tisíce korun.

Za možnost uspořádání celé této originální akce děkujeme hlavně vedení nemocnice - a to náměstkyni a hlavní sestře Mgr. Lence Hejzlarové a organizačnímu týmu společnosti B. Braun, bez kterých by celá akce nemohla proběhnout. Pevně doufáme, že jsme kromě odborné výměny zkušeností se zdravotníky Thomayerovy nemocnice většině z nich alespoň trochu zpříjemnili běžný náročný pracovní den.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka: Cellistypt® N-W. Nejnovější zpevněná fibrilární forma Cellistypt® N-W byla designována tak, aby vyhověla speciálním potřebám laparoskopické chirurgie.

05.05.2021
Aktuality z B. Braun

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost