Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Video

Supinační poloha - instruktážní video

Pracovní skupina Bezpečnost personálu

7. březen 2024

4 min

Pronační poloha patří mezi rescue postupy používané u pacientů se závažným plicním onemocněním. Cílem tohoto postupu je zlepšení oxygenačních parametrů a snížení možného poškození plic. Zvlášť v době pandemie toto téma nabývá na aktuálnosti, protože  pronační poloha se velmi často využívá právě u pacientů s těžkým průběhem onemocnění Covid-19.

Podívejte se na edukační videa, která ukazují, jak jednoduše přetočit pacienta do pronační polohy 135° (tzv. kraulové polohy) a zpět v tříčlenném ošetřovatelském týmu.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník