Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Ve Znojmě operovali před televizní kamerou

26. Září 2014

Ve Znojmě operovali před televizní kamerou

Na začátku září proběhla ve znojemské nemocnici za účasti médií operace kolenního kloubu, kterou řídil primář Ortopedicko-traumatologického oddělení, prof. MUDr. Radek Hart, Ph.D., FRCS. Reportáž z operace měli diváci možnost shlédnout také ve večerních zprávách na FTV Prima.

S navigačním systémem je nižší procento komplikací, pacienti mají menší krevní ztráty, operace je přesnější a klinické výsledky tím pádem o něco lepší. Nyní navíc máme na navigaci nainstalovaný nový modul dynamické analýzy, který umožňuje při operaci TEP kolena hodnocení stavu kloubu ve všech třech rovinách současně.

 

Celá reportáž byla zaměřena na představení unikátního navigačního systému OrthoPilot, s jehož pomocí operatéři ve znojemské nemocnici budou moci provádět každý rok na sto padesát operací. Počítačový navigační systém OrthoPilot je celosvětově nejrozšířenějším zařízením pro přesnou implantaci umělých kloubů. Prof. Radek Hart k tomu říká: "S navigačním systémem je nižší procento komplikací, pacienti mají menší krevní ztráty, operace je přesnější a klinické výsledky tím pádem o něco lepší. Nyní navíc máme na navigaci nainstalovaný nový modul dynamické analýzy, který umožňuje při operaci TEP kolena hodnocení stavu kloubu ve všech třech rovinách současně.“

Vylepšený navigační systém dokáže využít přesné informace o tom, jak funguje zdravý kloub a pomáhá operatérovi při správném polohování komponent implantátu a při nastavení stability kloubu, přičemž přihlíží k individualitě každého pacienta. Vyšší přesnost umístění s sebou přináší vyšší životnost a funkčnost umělého kloubu. Tento modul dynamické analýzy byl speciálně vyvinut IT laboratoří v Grenoblu a modifikován právě pro výzkum profesora Harta. V současné době tímto unikátním systémem v České republice disponuje pouze Nemocnice Znojmo.

 

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory