Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Uzavřený systém pro bezpečnou přípravu a aplikaci cytotoxických léků

24. Únor 2021

Uzavřený systém pro bezpečnou přípravu a aplikaci cytotoxických léků

Cyto-Set® je uzavřený systém pro aplikaci cytotoxických léků, který se vyznačuje 100% bezpečností. Používá jej více než dvacet onkologických pracovišť v České republice. Použití systému Cyto-Set® tak nabízí nejen garanci vysoké kvality, ale i řadu doprovodných služeb. Patří mezi ně například edukační webináře na téma bezpečného podávání cytostatik nebo servisní služby. 

Cyto-Set® používají i ve Fakultní nemocnici Brno. Jak se jim s uzavřeným bezpečnostním systém pracuje? Nejen na to jsme se zeptali vrchní sestry Mgr. Petry Kouřilové z Interní hematologické a onkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno.

 

Jak jste spokojení s používáním soupravy Cyto-Set®?

Spokojení jsme velice, oceňujeme bezpečné podání cytostatik pacientům díky uzavřenému systému, ochranu ošetřujícího personálu a jednotné SOP při aplikaci.

 

Jaké výhody vám přináší používání soupravy Cyto-Set®? 

Celkově se nám zlepšil proces bezpečnosti personálu ve všech fázích práce se soupravou – od přípravy cytostatik v lékárně přes podání na oddělení až po likvidaci celého kompletu.

 

Je pro vás přínosem cyklus webinářů k soupravám Cyto-Set®, kde můžete sdílet nebo si vyslechnout praktické zkušenosti s jejich užíváním? 

Ano, sdílení informací s kolegy z nemocnic napříč republikou je pro nás velmi užitečné a přínosné.

 

Jaká témata vás oslovila a jaké další téma by pro vás bylo zajímavé v následujících webinářích? 

Nejvíce nás zaujalo téma prvního webináře Onco Safety Remote Control, který představil software zvyšující bezpečnost při práci s cytostatiky. Rádi se necháme překvapit dalšími tématy webinářů, momentálně nás však další nenapadají. Na příští on-line setkání se velmi těšíme a určitě se zúčastníme.

 

Další seminář pro naše zákazníky pořádáme ve čtvrtek 13.5.2021 ve 14.00 hodin na téma: Nutrice v onkologii. V případě zájmu prosím kontaktujte Mgr. Petra Kabátníka, team leadera divize Hospital Care, na e-mailu: petr.kabatnik@bbraun.com.

 

 

 

 

Mgr. Petr Kabátník
Dosud nehlasováno