Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Onkologie: Článek

Uzavřený systém pro bezpečnou přípravu a aplikaci cytotoxických léků

Petr Kabátník

24. únor 2021

Cyto-Set

Cyto-Set® je uzavřený systém pro aplikaci cytotoxických léků, který se vyznačuje 100% bezpečností. Používá jej více než dvacet onkologických pracovišť v České republice. Použití systému Cyto-Set® tak nabízí nejen garanci vysoké kvality, ale i řadu doprovodných služeb. Patří mezi ně například edukační webináře na téma bezpečného podávání cytostatik nebo servisní služby.

Cyto-Set® používají i ve Fakultní nemocnici Brno. Jak se jim s uzavřeným bezpečnostním systém pracuje? Nejen na to jsme se zeptali vrchní sestry Mgr. Petry Kouřilové z Interní hematologické a onkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno.

Jak jste spokojení s používáním soupravy Cyto-Set®?

Spokojení jsme velice, oceňujeme bezpečné podání cytostatik pacientům díky uzavřenému systému, ochranu ošetřujícího personálu a jednotné SOP při aplikaci.

Jaké výhody vám přináší používání soupravy Cyto-Set®?

Celkově se nám zlepšil proces bezpečnosti personálu ve všech fázích práce se soupravou – od přípravy cytostatik v lékárně přes podání na oddělení až po likvidaci celého kompletu.

Je pro vás přínosem cyklus webinářů k soupravám Cyto-Set®, kde můžete sdílet nebo si vyslechnout praktické zkušenosti s jejich užíváním?

Ano, sdílení informací s kolegy z nemocnic napříč republikou je pro nás velmi užitečné a přínosné.

Jaká témata vás oslovila a jaké další téma by pro vás bylo zajímavé v následujících webinářích?

Nejvíce nás zaujalo téma prvního webináře Onco Safety Remote Control, který představil software zvyšující bezpečnost při práci s cytostatiky. Rádi se necháme překvapit dalšími tématy webinářů, momentálně nás však další nenapadají. Na příští on-line setkání se velmi těšíme a určitě se zúčastníme.

Další seminář pro naše zákazníky pořádáme ve čtvrtek 13.5.2021 ve 14.00 hodin na téma: Nutrice v onkologii. V případě zájmu prosím kontaktujte Mgr. Petra Kabátníka, team leadera divize Hospital Care, na e-mailu: petr.kabatnik@bbraun.com.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník