Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Unikátní celotělový simulátor zabodoval ve vysílání TV Nova

redakce Braunovin

29. Červenec 2015

Vzdělávání Aktuality B. Braun Aesculap Akademie

Jak funguje jednotka intenzivní péče měli možnost zjistit diváci TV Nova.

Moderátorka Iveta Kořínková si přímo ve studiu na celotělovém simulátoru, který je součástí vybavení pavilonu B. Braun Dialog, vyzkoušela kanylaci periferní žíly, zevní masáž srdce, použití defibrilátoru i zavedení tracheální kanyly. Pod dohledem MUDr. Františka Vojíka v pozici lektora a za velké podpory Bc. Tomáše Kovrzka, odborného garanta AAK, nakonec Karla zachránila. 

„Dostali jsme příležitost touto populární formou, kdy se moderátor učí základy nějaké profese, propagovat centrum Aesculap Akademie a jeho unikátní technologii. Celý pořad znamenal poměrně náročnou přípravu, kterou jsme společně s Tomášem dokončili v úterý ve 22h v ateliérech TV Nova na Barandově a byla to rozhodně velká výzva,“ popisuje František Vojík přípravy, které vysílání předcházely. 

 „Za nejtěžší úkol v celém pořadu bych uvedl snahu o udržení odborné roviny a dostatečné vysvětlení specifik nácviku v prostorách televizního štábu a jeho odlišnosti od skutečně profesionálního nácviku v prostorách vzdělávacího centra Aesculap Akademie. Věřím, že se nám povedlo dobře zpropagovat práci celého týmu B. Braun a Aesculap Akademie a že nám odborníci případné, věřím že drobné chyby v provedení, s nadhledem odpustí,“ dodává František Vojík.

 

 

Další odkazy:

Pavilon B. Braun Dialog

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník