Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Unikátní celotělový simulátor zabodoval ve vysílání TV Nova

29. Červenec 2015

Unikátní celotělový simulátor zabodoval ve vysílání TV Nova

Bc. Tomáš Kovrzek, MUDr. František Vojík a moderátorka Iveta Kořínková při natáčení živého vstupu.

Jak funguje jednotka intenzivní péče měli možnost zjistit diváci TV Nova.

Moderátorka Iveta Kořínková si přímo ve studiu na celotělovém simulátoru, který je součástí vybavení pavilonu B. Braun Dialog, vyzkoušela kanylaci periferní žíly, zevní masáž srdce, použití defibrilátoru i zavedení tracheální kanyly. Pod dohledem MUDr. Františka Vojíka v pozici lektora a za velké podpory Bc. Tomáše Kovrzka, odborného garanta AAK, nakonec Karla zachránila. 

„Dostali jsme příležitost touto populární formou, kdy se moderátor učí základy nějaké profese, propagovat centrum Aesculap Akademie a jeho unikátní technologii. Celý pořad znamenal poměrně náročnou přípravu, kterou jsme společně s Tomášem dokončili v úterý ve 22h v ateliérech TV Nova na Barandově a byla to rozhodně velká výzva,“ popisuje František Vojík přípravy, které vysílání předcházely. 

 „Za nejtěžší úkol v celém pořadu bych uvedl snahu o udržení odborné roviny a dostatečné vysvětlení specifik nácviku v prostorách televizního štábu a jeho odlišnosti od skutečně profesionálního nácviku v prostorách vzdělávacího centra Aesculap Akademie. Věřím, že se nám povedlo dobře zpropagovat práci celého týmu B. Braun a Aesculap Akademie a že nám odborníci případné, věřím že drobné chyby v provedení, s nadhledem odpustí,“ dodává František Vojík.

 

 

Další odkazy:

Pavilon B. Braun Dialog

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Aesculap Akademie se po celém světě věnuje především postgraduálnímu vzdělávání zdravotníků. Těší nás, že v České republice rozšiřujeme své působení a otevíráme své kurzy i studentům lékařských fakult. V loňském roce jsme se začali věnovat také edukaci chronicky nemocných pacientů.

11.04.2022

V Česku se spouští pilotní verze jedinečného online kurzu „Demence a jak jí porozumět.“ Kurz navazuje na australskou platformu „Understanding dementia“ a řadí se mezi světovou špičku v oblasti online kurzů svého druhu. První kurz bude zahájen 25. října, registrace je otevřena již nyní na webu Aesculap Akademie. Kurz je součástí Národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc jehož gestorem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

16.09.2021