Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Unikátní celotělový simulátor zabodoval ve vysílání TV Nova

29. Červenec 2015

Unikátní celotělový simulátor zabodoval ve vysílání TV Nova

Bc. Tomáš Kovrzek, MUDr. František Vojík a moderátorka Iveta Kořínková při natáčení živého vstupu.

Jak funguje jednotka intenzivní péče měli možnost zjistit diváci TV Nova.

Moderátorka Iveta Kořínková si přímo ve studiu na celotělovém simulátoru, který je součástí vybavení pavilonu B. Braun Dialog, vyzkoušela kanylaci periferní žíly, zevní masáž srdce, použití defibrilátoru i zavedení tracheální kanyly. Pod dohledem MUDr. Františka Vojíka v pozici lektora a za velké podpory Bc. Tomáše Kovrzka, odborného garanta AAK, nakonec Karla zachránila. 

„Dostali jsme příležitost touto populární formou, kdy se moderátor učí základy nějaké profese, propagovat centrum Aesculap Akademie a jeho unikátní technologii. Celý pořad znamenal poměrně náročnou přípravu, kterou jsme společně s Tomášem dokončili v úterý ve 22h v ateliérech TV Nova na Barandově a byla to rozhodně velká výzva,“ popisuje František Vojík přípravy, které vysílání předcházely. 

 „Za nejtěžší úkol v celém pořadu bych uvedl snahu o udržení odborné roviny a dostatečné vysvětlení specifik nácviku v prostorách televizního štábu a jeho odlišnosti od skutečně profesionálního nácviku v prostorách vzdělávacího centra Aesculap Akademie. Věřím, že se nám povedlo dobře zpropagovat práci celého týmu B. Braun a Aesculap Akademie a že nám odborníci případné, věřím že drobné chyby v provedení, s nadhledem odpustí,“ dodává František Vojík.

 

 

Další odkazy:

Pavilon B. Braun Dialog

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Dialyzační středisko Bulovka vzniklo v roce 1993 jako první nestátní hemodialyzační zařízení v Praze na Jižním Městě a od roku 1997 odborně rozšířilo na 12 let Nemocnici Na Bulovce.

09.11.2018
Dialyzační technika

Třetí říjnovou neděli se Pavilon B. Braun Dialog na celý den proměnil ze vzdělávacího centra pro zdravotníky na dětské školicí středisko. Společnost B. Braun stejně jako loni připravila dětský den pro zaměstnance a především jejich ratolesti. 

21.11.2017