Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Umělá plicní ventilace - 5. celostátní konference

1. Květen 2008

Umělá plicní ventilace - 5. celostátní konference

Ve dnech 26. - 28. února 2008 se
v atraktivním prostředí mladoboleslavského muzea Škoda-Auto setkali odborníci s cílem podělit se o nové informace a zkušenosti
v problematice umělé plicní ventilace
a léčbě dechové nedostatečnosti.

Odborným garantem programu již 5. ročníku konference byla ČSARIM a její Sekce intenzivní medicíny, ve spolupráci s Anesteziologicko-resuscitačním oddělením Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, Klaudiánovy nemocnice a Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Odborný program pokrývající celou šíři oboru byl zajištěn prezentacemi, které připravili přední intenzivisté z řady pracovišť. Účastníci tak mohli diskutovat o nových trendech a technologiích ve svém oboru.

Tradiční setkání si již nikdo nedovede představit bez společnosti Guarant International, která celou konferenci organizačně zajistila, a bez podpory všech partnerů konference - firem zabývajících se výrobou a distribucí zdravotní techniky, spotřebního materiálu a léků.

Vystavující firmy měly účastníkům rozhodně co nabídnout. U vstupu vítala příchozí expozice společnosti B. Braun Medical, kde měl každý zájemce možnost seznámit se s aktuální inovací systému B. Braun SPACE a vyzkoušet si ji, ale také mohl získat informace z celého portfolia divize Hospital Care.

Vedle hlavního programu lékařské sekce proběhla další jednání v rámci sekce sesterské. Den před zahájením konference se uskutečnil postgraduální kurz, o který byl, jako ostatně vždy, velký zájem.

Po odborném programu mohli účastníci konference pokračovat v neformální diskuzi ve stylovém prostředí středověké české krčmy v Dětenicích. Plné mísy vepřových a kuřecích specialit zapíjeli návštěvníci tradičním staročeským pivem z místního pivovaru a za halasného doprovodu středověké hudby se kochali pohledem na břišní tanečnice a obdivovali šermířské souboje. Dech se tajil také při vystoupení polykače ohně, zájem vzbudil i odchyt čarodějnic a mučení hříšníků.

Na závěr nezbývá než dodat, že další ročník konference se vydařil a opět se těšíme na shledanou v Mladé Boleslavi.

Mgr. Pavlína Pucholtová
divize Hospital Care

Pavlína Pucholtová
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče