Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Trénink na umělých kostech dává vzdělávání traumatologů nový rozměr

2. Listopad 2015

Trénink na umělých kostech dává vzdělávání traumatologů nový rozměr

Unikátní trénink na umělých kostech si vyzkoušeli mladí lékaři-traumatologové a ortopedi na historicky prvním kurzu základních traumatologických technik. Ten přivítal účastníky v Pavilonu B. Braun Dialog 20. října. Účastníci se pod vedením lektora MUDr. Jana Vokrouhleckého zaměřili na traumatologii velkých kostí. Diskutovala se témata zlomeniny tibie, osteosynthesy humeru, dlahování krčku femuru nebo nové trendy hřebování proximalního femuru. „Kurz měl mezi účastníky velice příznivý ohlas a Aesculap Akademie proto plánuje na jaro 2016 další běh tohoto kurzu,“ komentuje úspěch kurzu jeho garant Mgr. Tomáš Hrouda, Ph.D.

 

Aesculap Akademie kurz uspořádala ve spolupráci s I. chirurgickou klinikou hrudní, břišní a úrazové chirurgie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Odborně jej garantoval prof. MUDr. Zdeněk Krška, DrSc.

 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

V Česku se spouští pilotní verze jedinečného online kurzu „Demence a jak jí porozumět.“ Kurz navazuje na australskou platformu „Understanding dementia“ a řadí se mezi světovou špičku v oblasti online kurzů svého druhu. První kurz bude zahájen 25. října, registrace je otevřena již nyní na webu Aesculap Akademie. Kurz je součástí Národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc jehož gestorem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

16.09.2021

Nádorová onemocnění často vedou u pacientů ke ztrátě chuti k jídlu. Následná malnutrice přitom hraje významnou roli ve schopnosti absolvovat léčbu. Důležitost kvalitní nutriční péče u onkologicky nemocných proto zdůrazňují specialisté v zahraničí i v Česku.

10.05.2021

Před 25 lety, 15. srpna 1995, bylo v německém Tuttlingenu slavnostně otevřeno školicí a výcvikové centrum Aesculapium, kde našla své sídlo Aesculap Akademie. Tato instituce zastřešuje vzdělávání pro celý koncern B. Braun. Aesculap Akademie dnes působí ve více než čtyřiceti zemích světa. Každoročně pořádá přibližně dva tisíce kurzů, kterých se účastní kolem 70 tisíc účastníků z celého světa. V oblasti zdravotnického vzdělávání patří mezi renomované edukační instituce. 

02.11.2020