Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Trénink na umělých kostech dává vzdělávání traumatologů nový rozměr

2. Listopad 2015

Trénink na umělých kostech dává vzdělávání traumatologů nový rozměr

Unikátní trénink na umělých kostech si vyzkoušeli mladí lékaři-traumatologové a ortopedi na historicky prvním kurzu základních traumatologických technik. Ten přivítal účastníky v Pavilonu B. Braun Dialog 20. října. Účastníci se pod vedením lektora MUDr. Jana Vokrouhleckého zaměřili na traumatologii velkých kostí. Diskutovala se témata zlomeniny tibie, osteosynthesy humeru, dlahování krčku femuru nebo nové trendy hřebování proximalního femuru. „Kurz měl mezi účastníky velice příznivý ohlas a Aesculap Akademie proto plánuje na jaro 2016 další běh tohoto kurzu,“ komentuje úspěch kurzu jeho garant Mgr. Tomáš Hrouda, Ph.D.

 

Aesculap Akademie kurz uspořádala ve spolupráci s I. chirurgickou klinikou hrudní, břišní a úrazové chirurgie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Odborně jej garantoval prof. MUDr. Zdeněk Krška, DrSc.

 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V Česku se spouští pilotní verze jedinečného online kurzu „Demence a jak jí porozumět.“ Kurz navazuje na australskou platformu „Understanding dementia“ a řadí se mezi světovou špičku v oblasti online kurzů svého druhu. První kurz bude zahájen 25. října, registrace je otevřena již nyní na webu Aesculap Akademie. Kurz je součástí Národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc jehož gestorem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

16.09.2021

I když rok 2021 byl velmi dynamický a vyžadoval velkou flexibilitu celého týmu Aesculap Akademie (AAK), byl to rok nakonec mimořádně úspěšný.

11.04.2022

Aesculap Akademie se po celém světě věnuje především postgraduálnímu vzdělávání zdravotníků. Těší nás, že v České republice rozšiřujeme své působení a otevíráme své kurzy i studentům lékařských fakult. V loňském roce jsme se začali věnovat také edukaci chronicky nemocných pacientů.

11.04.2022