Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Technologické novinky divize B. Braun Avitum v Poděbradech

3. Červen 2009

Technologické novinky divize B. Braun Avitum v Poděbradech

Ve dnech 23. - 24. 4. 2009 proběhlo v Poděbradech sympozium s mezinárodní účastí, které neslo název ,,Kontroverze a novinky v nefrologii a 09’ Jan Brod Memorial Lecture“. Sympozium společně pořádaly Česká nefrologická společnost, Nadační fond Jana Broda a Česká asociace sester.

Kontroverze a novinky v nefrologii a 09´Jan Brod Memorial Lecture

První den přednášek byl v lékařské části rozdělen na sekce: novinky v patofyziologii a klinická nefrologie I. a II. Sesterská část měla svoji samostatnou sekci v prostorách divadla na zámku v Poděbradech.

Po skončení odborného programu proběhla valná hromada České nefrologické společnosti, na které byly vyhlášeny výsledky nových doplňovacích voleb do jejího výboru.

Večerní program byl zahájen slavnostní přednáškou s názvem „Arterie a kost: nebezpečné vztahy?“, které se ujal současný prezident ERA-EDTA pan profesor G. M. London z Centre Hospitalier Manhes, Fleury-Mérogis, Francie. Po hudebním vystoupení Škampova kvarteta byl první den ukončen příjemným společenským večerem v prostorách kongresového centra Lázeňská kolonáda.

Druhý den probíhal pouze v lékařské části a odborná sdělení se věnovala dvěma tématům: dialýze a očišťovacím metodám a transplantacím.

Společnost B. Braun Medical, která je v roce 2009 zlatým partnerem České nefrologické společnosti, se na akci uvedla v novém moderním stylu. V rámci prezentace, která byla koncipována ve stylu
Hi-Tech, připravila obchodní divize B. Braun Avitum představení monitorovacího systému Adimea, který je novým rozměrem v kontinuálním sledování účinnosti dialýzy na principu spektroskopie. Inovační technologie Adimea je novou alternativou ve výbavě hemodialyzačního monitoru Dialog+. Dalším prezentovaným produktem byl hemodiafiltr Diacap® HiFlo, který přináší pro moderní high-fluxové hemodiafiltrace další zvýšení efektivity, výkonnosti i bezpečnosti.

Po celou dobu trvání sympozia se mohli účastníci na našem výstavním stánku přihlašovat do soutěže, jejíž hlavní cena - výkonný dataprojektor velikosti mobilního telefonu - jenom podtrhla, že ke společnosti B. Braun neodmyslitelně patří nejnovější technologie. 

David Vacek, DiS.
divize B. Braun Avitum

David Vacek, DiS.
divize B. Braun Avitum
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V Česku v posledních letech roste počet pacientů na domácí hemodialýze. Hlavními důvody jsou možnost zvolit si den i čas, možnost realizace dialýzy doma, ale především celosvětová novinka v podobě malého přístroje speciálně vyvinutého pro domácí dialýzu.

22.09.2022
Nefrologie

Implantabilní podkožní porty Celsite® při správném používání významně zkvalitňují život onkologických pacientů. Umožňují bezpečné zajištění žilního přístupu pro opakované aplikace chemoterapie a dalších léčiv (například analgetik), které byly indikovány k aplikaci přímo do žilního systému.

28.01.2022
Nefrologie

Společnost B. Braun patří k předním světovým poskytovatelům dialyzační péče a výrobcům technologií a spotřebního materiálu pro dialýzu. Dlouhodobě usiluje o maximální bezpečnost a komfort pacientů i personálu a v dubnu uvedla na trh harmonizované portfolio kyselých koncentrátů pro bikarbonátovou hemodialýzu.

22.07.2021
Nefrologie