Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Technologické novinky divize B. Braun Avitum v Poděbradech

3. Červen 2009

Technologické novinky divize B. Braun Avitum v Poděbradech

Ve dnech 23. - 24. 4. 2009 proběhlo v Poděbradech sympozium s mezinárodní účastí, které neslo název ,,Kontroverze a novinky v nefrologii a 09’ Jan Brod Memorial Lecture“. Sympozium společně pořádaly Česká nefrologická společnost, Nadační fond Jana Broda a Česká asociace sester.

Kontroverze a novinky v nefrologii a 09´Jan Brod Memorial Lecture

První den přednášek byl v lékařské části rozdělen na sekce: novinky v patofyziologii a klinická nefrologie I. a II. Sesterská část měla svoji samostatnou sekci v prostorách divadla na zámku v Poděbradech.

Po skončení odborného programu proběhla valná hromada České nefrologické společnosti, na které byly vyhlášeny výsledky nových doplňovacích voleb do jejího výboru.

Večerní program byl zahájen slavnostní přednáškou s názvem „Arterie a kost: nebezpečné vztahy?“, které se ujal současný prezident ERA-EDTA pan profesor G. M. London z Centre Hospitalier Manhes, Fleury-Mérogis, Francie. Po hudebním vystoupení Škampova kvarteta byl první den ukončen příjemným společenským večerem v prostorách kongresového centra Lázeňská kolonáda.

Druhý den probíhal pouze v lékařské části a odborná sdělení se věnovala dvěma tématům: dialýze a očišťovacím metodám a transplantacím.

Společnost B. Braun Medical, která je v roce 2009 zlatým partnerem České nefrologické společnosti, se na akci uvedla v novém moderním stylu. V rámci prezentace, která byla koncipována ve stylu
Hi-Tech, připravila obchodní divize B. Braun Avitum představení monitorovacího systému Adimea, který je novým rozměrem v kontinuálním sledování účinnosti dialýzy na principu spektroskopie. Inovační technologie Adimea je novou alternativou ve výbavě hemodialyzačního monitoru Dialog+. Dalším prezentovaným produktem byl hemodiafiltr Diacap® HiFlo, který přináší pro moderní high-fluxové hemodiafiltrace další zvýšení efektivity, výkonnosti i bezpečnosti.

Po celou dobu trvání sympozia se mohli účastníci na našem výstavním stánku přihlašovat do soutěže, jejíž hlavní cena - výkonný dataprojektor velikosti mobilního telefonu - jenom podtrhla, že ke společnosti B. Braun neodmyslitelně patří nejnovější technologie. 

David Vacek, DiS.
divize B. Braun Avitum

David Vacek, DiS.
divize B. Braun Avitum
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v rámci výskytu nového typu koronaviru a nemoci Covid-19 v Evropě bychom vás rádi ujistili, že situaci dialyzační střediska B. Braun Avitum denně monitorují a průběžně přijímají přiměřená opatření, která eliminují potenciální rizika pro pacienty a provoz dialyzačních středisek.

09.04.2020
Nefrologie

Pacienti vstupující do intenzivní péče jsou velmi často komplikováni akutním poškozením ledvin (acute kidney injury, AKI), ať již samostatným, či v rámci syndromu multiorgánové dysfunkce (multiple organ dysfunction syndrome, MODS). Poškození ledvin významně nepříznivě ovlivňuje prognózu a mortalitu těchto nemocných.

21.10.2019
Nefrologie

V areálu Městské nemocnice v Uherském Brodě se v rámci Světového dne ledvin otevřelo nově zrekonstruované dialyzační středisko B. Braun Avitum. Rekonstrukce trvala více než pět měsíců a přišla na částku zhruba jedenáct milionů korun. „Preventivní vyšetření ledvin budeme na Světový den provádět v nových prostorách. Změnu pocítí jak personál, tak pacienti především v teplých jarních a letních měsících, protože nově je celé středisko klimatizované,“ říká ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek. 

06.03.2019
Aktuality z B. Braun