Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

Technologické novinky divize B. Braun Avitum v Poděbradech

David Vacek, DiS.

3. červen 2009

Ve dnech 23. - 24. 4. 2009 proběhlo v Poděbradech sympozium s mezinárodní účastí, které neslo název ,,Kontroverze a novinky v nefrologii a 09’ Jan Brod Memorial Lecture“. Sympozium společně pořádaly Česká nefrologická společnost, Nadační fond Jana Broda a Česká asociace sester.

Kontroverze a novinky v nefrologii a 09´Jan Brod Memorial Lecture

První den přednášek byl v lékařské části rozdělen na sekce: novinky v patofyziologii a klinická nefrologie I. a II. Sesterská část měla svoji samostatnou sekci v prostorách divadla na zámku v Poděbradech.

Po skončení odborného programu proběhla valná hromada České nefrologické společnosti, na které byly vyhlášeny výsledky nových doplňovacích voleb do jejího výboru.

Večerní program byl zahájen slavnostní přednáškou s názvem „Arterie a kost: nebezpečné vztahy?“, které se ujal současný prezident ERA-EDTA pan profesor G. M. London z Centre Hospitalier Manhes, Fleury-Mérogis, Francie. Po hudebním vystoupení Škampova kvarteta byl první den ukončen příjemným společenským večerem v prostorách kongresového centra Lázeňská kolonáda.

Druhý den probíhal pouze v lékařské části a odborná sdělení se věnovala dvěma tématům: dialýze a očišťovacím metodám a transplantacím.

Společnost B. Braun Medical, která je v roce 2009 zlatým partnerem České nefrologické společnosti, se na akci uvedla v novém moderním stylu. V rámci prezentace, která byla koncipována ve stylu
Hi-Tech, připravila obchodní divize B. Braun Avitum představení monitorovacího systému Adimea, který je novým rozměrem v kontinuálním sledování účinnosti dialýzy na principu spektroskopie. Inovační technologie Adimea je novou alternativou ve výbavě hemodialyzačního monitoru Dialog+. Dalším prezentovaným produktem byl hemodiafiltr Diacap® HiFlo, který přináší pro moderní high-fluxové hemodiafiltrace další zvýšení efektivity, výkonnosti i bezpečnosti.

Po celou dobu trvání sympozia se mohli účastníci na našem výstavním stánku přihlašovat do soutěže, jejíž hlavní cena - výkonný dataprojektor velikosti mobilního telefonu - jenom podtrhla, že ke společnosti B. Braun neodmyslitelně patří nejnovější technologie.

David Vacek, DiS.
divize B. Braun Avitum

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník